Grupa Integer.pl Liderem Nowoczesnych Technologii 2014

Grupa Integer.pl – właściciel sieci rewolucyjnych PaczkomatówÒ InPost – zwyciężyła w dziesiątej jubileuszowej edycji „Konkursu Lider Nowoczesnych Technologii 2014” organizowanego przez Instytut Nowych Technologii. Spółka została doceniona za efektywne wdrażanie i praktyczne stosowanie innowacyjnych rozwiązań na terenie województwa łódzkiego. Uroczysta Gala i wręczenie symbolicznych statuetek odbyło się 3 grudnia w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

W konkursie „Lider Nowoczesnych Technologii 2014” wzięły udział firmy, które z powodzeniem wprowadzają nowoczesne technologie, a tym samym ulatwiają codzienne życie konsumentów i usprawniają działania przedsiębiorców.

Kapituła konkursowa oceniała zgłoszone projekty według czterech podstawowych kryteriów: jakości i nowoczesności produktów, innowacyjności technoligcznej, innowacyjności w zarządzaniu oraz poziomu inwestycji, w szczególności tych, które wpływają na tworzenie miejsc pracy.

Jury konkursu nagrodziło Grupę Integer.pl, która systematycznie opracowuje i wprowadza nowoczesne rozwiązania, zwiększające komfort i dostępność do usług pocztowo-kurierskich w Polsce i na świecie. Dzięki ekspansji swoich PaczkomatówÒ InPost – automatycznych terminali umożliwiających samodzielne nadawanie i odbieranie przesyłek w trybie 24/7 – firma zrewolucjonizowała dostawy towarów w branży e-commerce, który należy obecnie do najszybciej rozwijających się sektorów handlu detalicznego.

„Tytuł Lidera Nowoczesnych Technologii tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że tworzenie innowacyjnych rozwiązań, które poprawiają życie konsumentów i detalistów, to słuszny kierunek rozwoju Grupy Integer.pl. Zamierzamy kontynuować tę strategię i wprowadzać kolejne rewolucyjne usługi oparte na automatyzacji. Sukces PaczkomatówÒ InPost w 22 krajach doskonale pokazuje, jakie są oczekiwania Klientów i to niezależnie, z którego regionu świata pochodzą. Będziemy intensyfikować ekspansję terminali – zarówno w Europie, jak i w Azji oraz Ameryce Północnej. Oczywiście nie zapominamy o rynku polskim, który z punktu widzenia innowacyjnych rozwiązań należy uznać za wyjątkowo chłonny” – komentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

W 2013 roku liczba przesyłek obsłużonych przez spółki z Grupy Integer.pl wyniosła około 240 mln sztuk, zaś w 2014 roku poziom ten wzrósł do średnio 25 mln sztuk miesięcznie. Listy i paczki są sekwencjonowane w nowoczesnej sortowni o powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych, która obsługuje nawet 1,2 mln przesyłek dziennie dzięki ultranowoczesnym sorterom. Zlokalizowana jest ona w województwie łódzkim.

Dostawę za pomocą PaczkomatówÒ InPost umożliwia obecnie blisko 5.000 e-sklepów funkcjonujących w Polsce pod własną domeną (m.in. Merlin, MediaMarkt, Saturn, Gandalf.com.pl, Answear.com) oraz 30.000 sprzedawców oferujących swoje produkty na Allegro. Według badań Grupy Integer.pl, w sumie z PaczkomatówÒ InPost korzysta już 12 mln użytkowników, a 98% paczek jest gotowych do odbioru w ciągu 24 godzin od nadania. Aż 98% użytkowników deklaruje chęć ponownego skorzystania z usługi, a 97% z nich poleca je znajomym. Dla e-sklepu powodami wyboru dostawy za pomocą PaczkomatówÒ InPost jest konkurencyjna cena przesyłki i komfort dla klienta. Jak pokazują statystyki, blisko 60% produktów jest odbieranych z innowacyjnych terminali poza standardowymi godzinami otwarcia punktów usługowych, co dowodzi dużego zapotrzebowania na nieograniczone czasowo rozwiązania.

PaczkomatyÒ InPost – „szyte” na miarę dzisiejszych czasów – są już dostępne na 22 międzynarodowych rynkach. Zaledwie w kilka lat podbiły oprócz Polski: Australię, Chile, Wielką Brytanię, Włochy, Francję, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Malezję, Czechy, a także:, Kolumbię, Arabię Saudyjską, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – ponad 3500 Paczkomatów®. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie.

Najwyższą jakość usług Grupy Integer.pl potwierdzają nagrody: polscy internauci już po raz trzeci wyróżnili InPost nagrodą Ekomersy w kategorii „Najlepszy produkt/usługa wspierający logistykę e-sklepu”. Innowacyjność firmy została doceniona przez tygodnik WPROST tytułem „Innowatora Roku 2014”.

O międzynarodowym uznaniu InPost świadczą liczne wyróżnienia: tytuł ‘Supplier of the Year’ podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010 – 2013, nagroda „The Delivery Excellence Award 2014” w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”, które Paczkomatyâ InPost otrzymały 2014 w Wielkiej Brytanii, czy Postal Technology International Award w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’ za ‘Innowację Roku’.

Więcej informacji dostępnych jest na: www.paczkomaty.pl, www.inpost.pl, www.integer.pl, a także na blogu: http://blog.inpost.pl/ i profilu Paczkomatów na Facebooku.