Gotowych mieszkań szukaj ze świecą

Firmy deweloperskie sprzedają niemal wszystko co wybudują. W najbardziej udanych projektach mieszkania wyprzedają się przed zakończeniem budowy lub zostaje ich kilka. W największej w kraju, warszawskiej ofercie deweloperów jest najmniejszy odsetek ukończonych lokali. W innych aglomeracjach też nie ma ich wiele. Analitycy portalu nieruchomości Dompress.pl sprawdzili, jakie gotowe mieszkania mają w sprzedaży czołowe firmy deweloperskie.  

 

Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp

Z uwagi na dużą dynamikę sprzedaży, gotowe mieszkania stanowią około 5% naszej oferty. Większość lokali sprzedaje się jeszcze przed oddaniem budynków do użytku. Wielu klientów decyduje się na zakup tzw. dziury w ziemi. To właśnie wtedy jest największy wybór lokali, a raty na początku spłaty kredytu są dużo niższe, co pozwala spokojnie czekać na odbiór mieszkania.

Michał Witkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Atlas Estates

 

Lokale gotowe do zamieszkania możemy zaoferować w trzech warszawskich lokalizacjach. W położonym przy ul. Obrzeżnej projekcie ConceptHouse Mokotów są to lokale 3 i 4 pokojowe o metrażu od 70 m kw. do 165 m kw. Ich ceny mieszczą się w przedziale od 8260 do 9700 zł za m kw. Szczególne miejsce w ofercie zajmuje 74 metrowe mieszkanie wykończone we współpracy z architektem wnętrz, które można kupić z darmowym miejscem postojowym w garażu podziemnym oraz rabatem w wysokości 45 tys. zł.

W osiedlu Capital Art Apartments przy ul. Giełdowej w ofercie mamy jeszcze gotowe lokale o powierzchni od 55 m kw. do 115 m kw. w cenie 8000 – 9700 zł za m kw.

Z kolei w żoliborskich Apartamentach przy Krasińskiego zostały już tylko dwa lokale: 50 metrowe mieszkanie dwupokojowe i 76 metrowy lokal trzypokojowy w cenach 8600 -8700 zł za m kw.

Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu Polnord

Ostatnie gotowe apartamenty zostały w sprzedaży w naszej inwestycji Rezydencja Sopocka, gdzie cena metra kwadratowego zaczyna się od 7999 zł. Dostępne są jeszcze mieszkania trzypokojowe o powierzchni 74 i 86 m kw. W Gdańsku w inwestycji Dwa Potoki, mamy bogaty wybór ukończonych lokali o metrażu od 37 do 62 m kw. w cenie od 4100 zł brutto za m kw.

W Olsztynie w inwestycji Tęczowy Las ostatnie gotowe, trzypokojowe mieszkania oferujemy w cenie od 4100 zł za m kw. W Szczecinie w osiedlu Ku Słońcu, mamy jeszcze mieszkania o powierzchni od 52 do 83 m kw., a ich ceny zaczynają się od 4750 zł za m kw. W najbliższych tygodniach planujemy ukończenie naszych inwestycji w Ząbkach i w Łodzi, gdzie dostępne są jeszcze nieliczne mieszkania.

Wojciech Stisz z Barc Warszawa

 

Gotowe mieszkania mamy obecnie w dwóch inwestycjach. W kameralnej inwestycji Rezydencja Kościuszki w podwarszawskim Piastowie możemy zaproponować lokale o metrażach 36, 48 i 52 m kw. w cenach od 212 990 zł do 306 210 zł oraz dwa mieszkania z antresolami o całkowitej powierzchni 69 i 79 m kw. w cenach 351 200 zł i 421 500 zł.

W warszawskim osiedlu Tarasy Dionizosa, którego budowę prowadzimy w podziale na etapy, w gotowym budynku w sprzedaży zostało 5 mieszkań o powierzchni od 29 do 71 m kw. w cenach od 156 809 zł do 410 958 zł.

Mirosław Bednarek, prezes zarządu Matexi Polska

W tej chwili gotowe lokale możemy zaoferować w warszawskich projektach: Na Romera (Ursynów) oraz Słodowiec Park (Bielany). To oferta ciesząca się dużym zainteresowaniem wśród młodych, aktywnych odbiorców, ceniących dobrą lokalizację i bezpośredni dostęp do pełnej infrastruktury miejskiej. Oba budynki są bardzo dobrze wkomponowane w okoliczną zabudowę i odznaczają się nowoczesną, ponadczasową architekturą.

Małgorzata Ostrowska, dyrektor pionu marketingu i sprzedaży w J.W. Construction

W ofercie posiadamy gotowe mieszkania w Warszawie, Łodzi i Poznaniu. W stolicy na osiedlu Zielona Dolina, położonej w Białołęce oferujemy lokale od 29 do 86 m kw. w cenie od 4700 zł/m kw., ale w wiosennej promocji można je teraz kupić w kwocie od 4390 zł/m kw. W projekcie Villa Campina, położonej 7 minut od Bemowa, zostały lokale o powierzchni od 35 do 86 m kw. w cenie od 4990 zł/m kw., które obecnie zostały objęte promocją i kosztują od 4590 zł/m kw. Oba osiedla posiadają dobre zaplecze infrastrukturalne i położone są w pobliżu unikalnej natury.

W Łodzi J.W. Construction oferuje ostatnie mieszkania na osiedlu Centrum II, położonym w zabytkowej, prestiżowej dzielnicy miasta. Obecnie dostępne są lokale o powierzchni od 30-40 m kw. w cenie 4784 zł/m kw. Nowocześnie zaprojektowane apartamenty oferują bardzo wysoki standard. W Poznaniu zapraszamy do doskonale zlokalizowanej Oazy Piątkowo. Mieszkania od 44 do 101 m kw. dostępne są w cenie od 5600 zł/m kw. Inwestycje objęte są programem MdM, który planujemy w tym roku rozwijać.

Katarzyna Żarska z firmy Marvipol

Ostatnie gotowe mieszkania mamy w warszawskich osiedlach ArtEco na Żoliborzu i Zielona Italia we Włochach. Na Żoliborzu zostały mieszkania 3 pokojowe od 56 do 69 m kw., w Zielonej Italii mieszkania 4 i 5 pokojowe od 84 do 120 m kw. Poza tym, kilka mieszkań 4 pokojowych dostępnych jest jeszcze w inwestycji przy ul. Sokratesa na stołecznych Bielanach.

Anna Sitnik, dyrektor sprzedaży w firmie Dolcan

 

W osiedlu mieszkań bezczynszowych Żółte Tulipany na Rembelszczyźnie, która graniczy z warszawską Białołęką mamy do zaoferowania trzy gotowe mieszkania o powierzchni od 57 m kw. do 70 m kw. w kwocie od 265 000 zł.

W naszej drugiej bezczynszowej inwestycji – Kamyk Zielony znajdującej się w Białołęce przy ul. Kamykowej mamy jeszcze w sprzedaży mieszkania o powierzchni od 68 do 160 m kw., w cenie od 350 000 zł. Lokale o największym metrażu, które wcześniej kosztowały 530 000 zł, można teraz kupić w promocyjnej cenie 440 000 zł.

W osiedlu Czerwona Jarzębina II na warszawskim Targówku w ofercie zostało 9 gotowych mieszkań od 80 do 100 m kw. W centralnie położonym warszawskim projekcie – Ogrody Ochota I mamy jeszcze 10 oddanych do użytkowania mieszkań od  80 do 100 m kw. W inwestycji Skierniewicka City w sprzedaży jest 7 mieszkań o powierzchni od 88 do 100 m kw.

 

Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service

 

W Krakowie na nabywców czekają dwa ostatnie gotowe mieszkania z balkonami o metrażach 68 i 87 m kw. w kameralnej inwestycji Mochnackiego na Woli Duchackiej. Jedno z nich jest dwupoziomowe i oferujemy je obecnie w specjalnej cenie 399 021 zł brutto.

 

Na pozwolenie na użytkowanie czekają również nasze dwie energooszczędne inwestycje: Borkowska B1 i B2 na Klinach oraz wyposażona w kolektory słoneczne: Wężyka 10 w Czyżynach. Osoby, które do końca marca zdecydują się na zakup mieszkań w tych inwestycjach zyskają wykończenie i wyposażenie łazienki w cenie mieszkania. W skład wykończenia wchodzi między innymi: projekt wnętrza, wygładzanie i malowanie ścian oraz sufitu, ceramika, armatura, flizy i biały montaż.