Finał konkursu Case World Series 2015. Zobacz prace laureatów

Case World Series 2015 to największy, ogólnoświatowy konkurs moddingowy organizowany przez firmę Cooler Master. Konkurs z roku na rok cieszy się nie tylko coraz większą popularnością, ale również coraz ciekawszymi przeróbkami pecetów.
Tegoroczny Case World Series został rozstrzygnięty kilka dni temu. Nagrody przyznawano w czterech kategoriach: Tower Mod, Scratch Build (polegającym na „budowaniu od podstaw”), Wschodzącej Gwiazdy oraz Laureata Publiczności. Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc w dwóch pierwszych kategoriach otrzymali nagrody o wartości 2000 USD (I miejsce), 1000 USD (za II miejsce) i 500 USD (za III miejsce na podium). Czym popisali się zwycięzcy poszczególnych kategorii?

Tower Mods

W kategorii Tower Mods jury wybierało najlepsze przeróbki, których bazę stanowiły gotowe obudowy typu Tower (takie jak np. Cosmos II), które dzięki większej objętości są w stanie pomieścić zarówno dodatkowe podzespoły jak i elementy chłodzenia wodnego lub azotowego. Pierwsze miejsce w tej kategorii, razem ze swoją, stylizowaną na steampunk pracą Black Templars zajął modder CROW. Kolejne miejsce na podium zajął arcyciekawy mod wykonany przez Davida Catheya. Tym, co wyróżnia tę przeróbkę jest totalna zmiana kształtu gotowej obudowy oraz ciekawe podświetlenie. Ostatnim laureatem został FUXK_邢凯. Jego projekt w postaci Transformersa, dzięki ciekawemu wykorzystaniu elementów chłodzenia wodnego i wiatraków wentylacyjnych sprawia, że od modu nie sposób oderwać wzroku.