Finał ASUS Open Overclocking Cup po raz trzeci

W najbliższy weekend, 22 i 23 listopada br. w Rosji, w największym w tym kraju e-sportowym obiekcie Moscow Cyber Stadium odbędzie się finał ASUS Open Overclocking Cup 2014. Przy organizacji firmie ASUS partnerują Corsair i MicroXperts. Wśród szesnastu najlepszych zawodników o zwycięstwo będzie walczył Polak – Xtreme Addict.

 

Zawody ASUS Open Overclocking Cup po raz pierwszy odbyły się w 2012 r. i miały charakter lokalny. W 2013 r. objęły zasięgiem wszystkie kraje europejskie i zyskały status jednych z ważniejszych w tym regionie.

W tym roku o zakwalifikowanie się do finału walczyli w etapie online czołowi overclockerzy z całej Europy. Spośród nich szesnastu z największą liczbą punktów utworzyło ośmioosobowe drużyny. Będą rywalizować o tytuł najlepszych europejskich overclokerów i pulę nagród w wysokości 10 tys. dolarów amerykańskich. Każdy z finalistów otrzyma również komponenty komputerowe o łącznej wartości przekraczającej 25 tys. dolarów amerykańskich.

Tegoroczna, trzecia w historii edycja AOOC potrwa dwa dni. Pierwszego rozegrane zostaną zawody i wyłonieni zwycięzcy. Natomiast drugiego dnia uczestnicy będą mogli podkręcać dostępny sprzęt w dowolnej, wybranej przez siebie dyscyplinie.

W dniu zawodów zadaniem overclockerów będzie dostarczenie wyników w czterech benchmarkach: Cinebench R15 2D, 3DMark11 Performance, 3DMark Fire Strike i Fire Strike Extreme 3D.

W platformach znajdą się ekstremalne komponenty komputerowe, przygotowane do bicia światowych rekordów wydajności:

•    płyta główna ASUS Rampage V Extreme;

•    karta graficzna ASUS Strix GTX 980;

•    procesor Intel Core i7-5960X;

•    moduły pamięci Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M4A2800C16R;

•    Corsair Force LS 240GB SSD;

•    Corsair AX1200i PSU.


Co, gdzie, kiedy?

Finał AOOC 2014 odbędzie się w dniach 22-23 listopada br. w Moscow Cyber Stadium (http://cyberstadium.ru). Zawody będzie można śledzić online na http://oc-esports.io/#/round/aooc_2014_final oraz oglądać relację na żywo przygotowaną przez Overclocking-TV na stronie Twitch.tv http://twitch.tv/overclockingtv.

 

Cały komunikat prasowy jest dostępny po kliknięciu przycisku POBIERZ TEKST.