FAMUR zaprezentuje się na targach w RPA

Fot. FAMUR

FAMUR – wiodący producent maszyn i urządzeń dla górnictwa – zaprezentuje się podczas nadchodzących targów Electra Mining Africa 2014, w trakcie których przedstawi szeroką gamę autorskich rozwiązań dedykowanych sektorowi wydobywczemu. Kolejna odsłona jednego z największych wydarzeń w branży maszyn i technologii górniczych na świecie odbędzie się w dniach od 15 do 19 września w Johannesburgu. Odwiedzający punkt Grupy FAMUR – na terenie zewnętrznym OS1, stoisko A28 – będą mogli zapoznać się z portfolio producenta i obejrzeć z bliska prezentowany sprzęt. 

 

„Południowa Afryka – pod względem udziału przemysłu wydobywczego w krajowej gospodarce – zajmuje obecnie czołowe miejsce na świecie. Tamtejsze zasoby naturalne zaliczane są do najcenniejszych na świecie, a ich wartość to ponad dwa i pół biliona dolarów. Zdajemy sobie sprawę, że przy tak dużym udziale górnictwa w tutejszej gospodarce, kluczowe pozostają kwestie m.in. zwiększania rentowności kopalń oraz jednoczesna maksymalizacja wydobycia. Podczas Targów w Johannesburgu potencjalni Inwestorzy będą mogli dokładnie zapoznać się z naszym pełnym portfolio i rozwiązaniami, które umożliwiają realizację powyższych założeń” mówi Rafał Milinkiewicz, zastępca prezesa ds. sprzedaży eksportowej.

Duże znaczenie sektora wydobywczego w Południowej Afryce od zawsze przyciągało uwagę inwestorów zagranicznych. Ogromny potencjał miejscowych złóż sprawia, że również FAMUR upatruje swojej szansy w tej części świata.

Regularnie angażujemy się i bierzemy czynny udział w targach i projektach promujących nasze produkty na rynkach zagranicznych. Dzięki tej aktywności liczymy na rozwój Famuru w ujęciu globalnym i mamy nadzieję, że nasze starania przełożą się także na nowe kontrakty dla spółki. Bardzo dużo uwagi poświęcamy perspektywicznym rynkom górniczym, takim jak Indonezja, Indie, Chile czy Turcja, Bliski Wschód, a także państwa afrykańskie. Do tych krajów chcemy dostarczać rozwiązania zarówno dla sektora głębinowego, jak i odkrywkowego. Mamy bogate portfolio efektywnych i wysokowydajnych maszyn i urządzeń wdrożonych w polskim i światowym górnictwie. Na nowych rynkach chcemy być coraz mocniej zauważalni, a naszym atutem są sprawdzone – i to nie tylko w Polsce – kompletne rozwiązania umożliwiające wydobycie od przodka ściany aż na powierzchnię. Udział w targach Electra Mining Africa to dla nas szczególne wydarzenie. Są to jedne z największych tego typu targów w branży, podczas których spotykają się producenci i specjaliści z całego świata. Nie bez znaczenia pozostaje także lokalizacja tego wydarzenia” dodaje Rafał Milinkiewicz, zastępca prezesa ds. sprzedaży eksportowej.

Targi Electra Mining Africa posiadają ponad czterdziestoletnią tradycję i są jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie. Towarzyszące mu wystawy producentów i dostawców sprzętu górniczego z całego świata są doskonałą okazją do zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie technologii wydobywczej, a także nawiązania nowych kontaktów biznesowych. Podczas tegorocznej edycji targów firma Famur zamierza przedstawić swoją ofertę produktową. Udział w imprezie ma bardzo duże znaczenie dla spółki i stanowi ważny punkt strategii opartej na globalnej ekspansji i intensyfikacji działań proeksportowych opartych na krajach, w których górnictwo stanowi kluczowy segment gospodarki.