FAMUR uczestniczy w misji gospodarczej do Wietnamu

Fot. FAMUR

FAMUR SA – wiodący producent maszyn i urządzeń dla górnictwa – weźmie udział w misji gospodarczej do Wietnamu organizowanej przez Konsorcjum Górnictwo Polskie. W dniach od 19 do 25 października delegacja będzie uczestniczyć w specjalnej konferencji promującej polskie maszyny i urządzenia górnicze, a także odwiedzi Hanojski Uniwersytet Górnictwa i Geologii. Wietnam jest obok Chin jednym z największych rynków górniczych w tej części świata, dlatego przedstawiciele polskiej spółki przewidzieli szereg spotkań z potencjalnymi partnerami biznesowymi.

Górnicza Misja Gospodarcza, która w dniach 19-25 października uda się do Hanoi jest wspólnym przedsięwzięciem Krajowej Izby Gospodarczej, Polskiej Techniki Górniczej oraz Górniczej Izby Przemysłowo-Handlowej. Patronat nad tym przedsięwzięciem objęły m.in. Wydział Ekonomiczny Ambasady RP w Wietnamie oraz Wietnamska Izba Gospodarcza.

 „Wspólna delegacja przedsiębiorców i przedstawicieli instytucji państwowych jest olbrzymią szansą na wypracowanie wartościowych kontaktów handlowych i umocnienie współpracy między Polską i Wietnamem. Od lat obserwujemy rozwój sektora górniczego w tej części świata i uważamy, że z punktu widzenia naszej branży jest on bardzo perspektywiczny. Jesteśmy przekonani, że atrakcyjność naszej oferty – na którą składają się kompletne rozwiązania na rzecz górnictwa głębinowego i odkrywkowego – przykuje uwagę potencjalnych kontrahentów z tego regionu. Wietnam jest jednym z krajów, w którym spodziewamy się skokowego wzrostu znaczenia górnictwa, a co za tym idzie również zapotrzebowanie na nowoczesne oraz efektywne maszyny i urządzenia będzie systematycznie rosło” – ocenia Rafał Milinkiewicz, zastępca prezesa ds. sprzedaży eksportowej.