Eurotel SA podjął decyzję o podziale zysku za 2013 rok,  przy bardzo wysokiej stopie dywidendy

NWZA spółki Eurotel zadecydowało, że spółka wypłaci jednak dywidendę za ub.r. Wyniesie ona 1 zł na akcję, co przy obecnym kursie spółki oznacza stopę dywidendy na poziomie prawie 8 procent.

 

Eurotel SA to notowana na głównym rynku GPW spółka obsługująca sieć prawie 300 salonów sprzedaży operatorów T-Mobile i Play, oraz posiadająca własną sieć salonów pod marką iDream, z produktami Apple. Zgodnie z rekomendacją zarządu spółki sprzed kilku tygodni, o możliwości wypłaty dywidendy za ubiegły rok, NWZA podjęło decyzję o przyznaniu dywidendy w wysokości 1 zł na akcję.

 

Na wypłatę dywidendy przeznaczono 3 748 255 zł, zaś resztę zysku za rok obrotowy 2013, czyli 460 611 zł, przeznaczono na kapitał zapasowy spółki.

 

Wypłata dywidendy stała się możliwa w związku ze zwiększeniem posiadanych przez spółkę wolnych środków obrotowych oraz brakiem planów inwestycyjnych w najbliższym czasie. Wysokość uchwalonej na NWZA dywidendy, na poziomie 1zł na akcję, oceniam jako optymalną, gdyż zapewnia równowagę pomiędzy oczekiwaniami inwestorów dotyczącymi udziału w zyskach, a zachowaniem niezbędnej w okresie zwiększonej sprzedaży świątecznej płynności finansowej – mówi Tomasz Basiński, Wiceprezes Zarządu Eurotel SA.

 

Eurotel jest od prawie 8 lat notowany na GPW. Od początku obecności na parkiecie corocznie wypłaca swoim akcjonariuszom dywidendę.

 

– Przez wiele lat udowadnialiśmy, że nasza polityka dywidendowa jest prawdziwą długofalową strategią – zyski spółki rosły , więc co roku dzieliliśmy się nimi z inwestorami, wypłacając coraz wyższe dywidendy. W tym roku dywidenda jest nieco niższa, jednak stopa dywidendy na poziomie 8 procent jest obecnie bardzo atrakcyjna rynkowo. Wysokie dywidendy są od początku główną cechą naszej polityki na rynku kapitałowym, dzięki temu inwestorzy mogą czerpać ponadprzeciętne korzyści z tytułu posiadania naszych akcji i w tej kwestii nic się nie zmienia – dodaje Tomasz Basiński.

 

Dywidenda zostanie wypłacona 3 lutego 2015 r., zaś datę ustalenia prawa do dywidendy określono na dzień 20 stycznia 2015 r.

 

Grupa telekomunikacyjna Eurotel SA jest od 7 lat notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych. Posiada znaczącą pozycję na rynku telekomunikacyjnym obsługując łącznie prawie 300punktów sprzedaży, w tym T-Mobile (160 punktów) i PLAY (110 punktów) oraz sieć Platformy Cyfrowej „nc+” z 70 punktami. Sieć sprzedaży tworzona jest w oparciu o własne placówki jak i partnerów handlowych na podstawie podpisywanych z nimi umów dealerskich. Eurotel SA buduje również sieć punktów franczyzowych w oparciu o współpracę bezpośrednio z operatorami. Jest również jednym z dystrybutorów produktów pre-paid takich jak ” T-Mobile na kartę” oraz “Heyah”. Kilka lat temu znalazła się w gronie firm wprowadzających markę “Heyah” na rynek, współuczestnicząc w jej spektakularnym sukcesie. Eurotel był  jedną z pierwszych firm wprowadzających technologię GSM w Polsce, rozpoczynając 16 września 1996 roku nowy etap w telekomunikacji. Do obsługi rynku biznesowego posiada łącznie ponad 150 Autoryzowanych Doradców Biznesowych, potrafiących znaleźć rozwiązanie w oparciu o technologię mobilną praktycznie dla każdego klienta. Spółka jest autoryzowanym przedstawicielem operatora „nc+””, dystrybuując usługi tej platformy telewizji satelitarnej w sieci punktów sprzedaży, która jest niezależna od innych operatorów telekomunikacyjnych. W skład Grupy Eurotel wchodzi poza tym MediaSystem Sp. z o.o. zajmująca się telesprzedażą i obsługą call center.

 

Eurotel jest też właścicielem własnej sieci sklepów, pod marką iDream, zajmujących się sprzedażą produktów Apple.

Sieć iDream liczy sobie siedem salonów, umiejscowionych w: Białymstoku, Bydgoszczy, Częstochowie, Gdańsku, Kielcach, Olsztynie i Szczecinie. Salony iDream to salony o statusie Apple Premium Reseller (APR), a więc spełniające najwyższe standardy – lokalizowane są zwykle w najbardziej prestiżowych centrach handlowych. Ich powierzchnia wynosząca ponad 100 m2 – pozwala na komfortową ekspozycję produktów Apple, swobodne poruszanie się wewnątrz i dostęp do pełnej oferty towarowej, jak również możliwość bezpośredniego testowania działania każdego z produktów.

 

Od kilkunastu tygodni iDream oferuje również usługi serwisowe sprzętu marki Apple. Serwis obsługuje zlecenia na sprzęt wymagający usług serwisowych, dostarczany przez klientów do salonów iDream w całym kraju. Można do niego również przesyłać sprzęt bezpośrednio, bez wizyty w salonie iDream. Serwis mieści się w bydgoskim Focus Mallu i działa jako „serwiso-kawiarnia”, w której nie tylko można oddać sprzęt do naprawy oraz uczestniczyć w szkoleniach i warsztatach, ale również spotkać się z innymi fanami marki Apple.

 

Eurotel posiada również swój sklep internetowy pod własną marką iDream.pl