Europa Centralna – z entuzjazmem wkracza w IV kw. 2014 roku

Europa Centralna, jedno z największych centrów handlowych w regionie, od czasu otwarcia w marcu 2013 roku notuje ciągłe wzrosty zarówno jeśli chodzi o liczbę odwiedzających je klientów, jak i obroty najemców.

Frekwencja w centrum w 2014 wzrosła o średnio 35% każdego miesiąca w porównaniu z analogicznym okresem w roku poprzednim, sięgając nawet 70% w weekendy w ostatnim kwartale b.r. Analogicznie sytuacja wygląda jeśli chodzi o obroty najemców  – średnie miesięczne wzrosty wynoszą od 30% do 40%  w stosunku do danego miesiąca w ubiegłym roku.

Sukcesywnie rosnąca liczba odwiedzających, obroty naszych najemców, ale przede wszystkim wysoki wskaźnik konwersji, czyli klientów faktycznie robiących zakupy u naszych najemców, świadczą o sukcesie Europy Centralnej – mówi Monika Magner, Dyrektor Centrum Handlowego Europa Centralna. – Klienci doceniają nie tylko różnorodność naszej oferty handlowej, ale także szeroki wachlarz ciekawych wydarzeń kulturalnych, sportowych i rozrywkowych, jakie organizujemy na terenie centrum. Od początku naszej działalności chcieliśmy stać się miejscem spotkań dla całej rodziny. Cieszymy się, że tak się dzieje i klienci to doceniają.

Oferta Europy Centralnej poszerza się z miesiąca na miesiąc – w tym roku do grona jej najemców dołączyły m.in. takie marki, jak: Gino Rossi, Carry, Bialcon, Cocodrillo, Bel-Pol, Almira Design Studio, Weltom Dywany, Vinotti, Fullah Sugah, czy Nuna Lie, dając centrum pozycję lidera jeśli chodzi o różnorodność marek, szczególnie z segmentu meblowego i wykończenia wnętrz.

Europa Centralna jest także wyjątkowym miejscem na kulturalno-sportowej mapie Śląska. To tutaj regularnie odbywają się koncerty muzyczne, wystawy, czy biegi charytatywne. Każdy mieszkaniec Śląska znajdzie tu coś dla siebie – od warsztatów edukacyjnych  i zajęć dla dzieci,  poprzez wydarzenia sportowe, kulturalne, modowe i poświęcone najnowszym trendom w designie i technologii.

Co miesiąc na nasz parking wjeżdża ponad 150 tys. samochodów– mówi Dorota Beltrani, Leasing &Asset Manager EC Property Management. – Specyfika naszego centrum – połączenie parku handlowego z galerią – sprawia, że poszczególne sklepy odwiedzane są przez różną ilość klientów, ale rosnąca popularność Europy Centralnej zarówno wśród odwiedzających, jak i najemców jest dowodem na to, że odpowiednio dobrane lokalizacja obiektu oraz przemyślana i ciekawa strategia marketingowa przynoszą owoce.

Centrum Handlowe Europa Centralna o powierzchni 67 tys. metrów kwadratowych jest jednym z największych tego typu obiektów komercyjnych w Polsce. Unikalny koncept galerii, oferuje klientom możliwość zrobienia wszystkich niezbędnych zakupów od artykułów spożywczych, przez materiały do budowy domu, po ubrania z najnowszych kolekcji. Położenie obiektu, przy jednym z największych węzłów autostradowych w Polsce (Gliwice-Sośnica), gdzie łączą się autostrady A1 i A4 i droga krajowa nr 44 oraz na obszarze gęsto zaludnionego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego, sprawia, że niemal 5 mln osób może w ciągu godziny dojechać tu na zakupy. Na miejscu skorzystać można z wypożyczalni parasoli, pomieszczeń dla rodziców z dziećmi, 600 miejsc siedzących dla klientów piętra restauracyjnego, paczkomatu, bezpłatnego wi-fi dostępnego na terenie całego Centrum oraz wielu bankomatów i punktów usługowych. Klienci mogą zostawić swój samochód na dużym, liczącym 2,3 tys. miejsc parkingu, a niezmotoryzowani dojadą na zakupy dwoma bezpłatnymi liniami autobusowymi.

Wśród najemców są takie firmy jak: Saturn, Castorama, Tesco Extra, Jula, Ski Team, Sports Direct, Jysk, SMYK Megastore, RTV Euro AGD, New Yorker, Reserved, H&M, Cubus, Lindex, CCC, Bershka, Solar, Monnari, Clooud, Apart, TUI, home&you, Super-Pharm, Neckermann, Deichmann, City Sport, Mohito, Promod, Cortland Apple Premium Reseller, Stradivarius, Rossmann, TAKKO Fashion, Douglas, Alpenpark, ING Bank Śląski, Lilo, Bialcon, Dobrodzień i Kalwaria, AMT Studio, New York Hot Dog, Esotiq, Nuna Lie, Bel-Pol, Kakadu, CARRY, Priority Room (m.in. marki Gino Rossi, Badura),Wojas, Wilkosz Studio, McDonald’s, Grycan i Mount Blanc, Angkor Wat, Fullah Sugah, Nuna Lie, Almira Design Studio, Vinotti a dla najmłodszych – Kinderplaneta. W kilku lokalach trwają aktualnie prace aranżacyjne.