Epson dostarczył 100 mln paneli HTPS-TFT do projektorów 3LCD

Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, “Epson”) poinformowało o dostarczeniu na rynek 100. milionowego panelu TFT LCD wykonanego w technologii HTPS (high-temperature polysilicon thin film transistor), przeznaczonego dla projektorów 3LCD. Oznacza to możliwość wyprodukowania ponad 33,3 mln projektorów 3LCD – w każdym montowane są po 3 panele HTPS-TFT.

Epson rozpoczął prace na HTPS, serca projektorów 3LCD, w latach 80 ubiegłego stulecia, a w 1989 roku wyprodukował swój pierwszy projektor 3LCD. Od tego czasu produkcja paneli HTPS rośnie razem ze wzrostem rynku projektorów osiągając 50 mln w 2008 roku, a teraz 100 milionów, 25 lat od powstania pierwszego projektora 3LCD.

W ostatnich latach wzrosły różne zastosowania projektorów 3LCD, do biurowych prezentacji, w biznesie, do rozrywki i kina domowego, w edukacji oraz w handlu i innych zastosowaniach komercyjnych. Kontynuując rozwój tej technologii zgodnie z oczekiwaniami i potrzebami rynku, Epson jest nieprzerwanie od 13 lat największym dostawcą projektorów 3LCD* na świecie.

Epson konsekwentnie rozwija i usprawnia panele HTPS tak by dostarczać użytkownikom wyjątkowej jakości kolory, wysoki kontrast, precyzyjny, nie męczący dla oka naturalny obraz.

* Źródło: Badania Futuresource Consulting Ltd., 2001 – 2013 (liczba projektorów o jasności 500 lumenów i większej)

Więcej o panelach HTPS: http://global.epson.com/products/htps/

Więcej o technologii 3LCD: http://www.3lcd.com