Epson buduje nową fabrykę drukarek i projektorów

Firma Seiko Epson Corporation (TSE: 6724,”EPSON”) poinformowała, że zainwestuje 12,3 bln jenów (ok. 103 mln dolarów USA) w zależną firmę produkcyjną Epson Precision (Philippines) Inc. Kwota to przeznaczona zostanie na budowę nowej fabryki drukarek atramentowych i projektorów 3LCD. Nowoczesna fabryka powstanie na terenach należących do istniejącej już fabryki i rozpocznie produkcję wiosną 2017 roku.

Na dachu fabryki zainstalowany zostanie gigantyczny słoneczny generator prądu o mocy 3 000 kW, co pozwoli zaspokoić 50% dziennego zapotrzebowania całego kompleksu fabryk Epsona na energię elektryczną.

Przygotowując swoje średnio terminowe plany biznesowe Epson stwierdził, że dotychczasowe moce produkcyjne fabryk w Chinach, Indonezji i na Filipinach są zbyt małe by zaspokoić spodziewane zapotrzebowanie rynku. Znaczny wzrost mocy produkcyjnych konieczny jest szczególnie w dziedzinie urządzeń drukujących z dużymi pojemnikami na atrament, na które gwałtownie rośnie popyt, a także na urządzenia biurowe, na które jest stabilny, stały wzrost zapotrzebowania. Równocześnie Epson zdecydował, że potrzebny jest również wzrost mocy produkcyjnych w zakresie projektorów znacznie większe zainteresowanie nimi obserwowane jest na rozwijających się rynkach. Wzrost zapotrzebowania na projektory 3LCD spowodowany jest również poszerzaniem się dziedzin ich wykorzystania zarówno w biznesie, edukacji jak i reklamie i rozrywce.

Planowany wzrost mocy produkcyjnych w nowej fabryce spowoduje wzrost zatrudnienia z 12 500 osób obecnie do 20 000 osób po uruchomieniu nowego zakładu.

Budowa nowej fabryki nie będzie miała żadnego wpływu na wyniki finansowe obecnego roku finansowego (2015), który kończy się w marcu 2015 roku.