Efekt Ombre

Fot. BODYLOOK.PL

Cieniowanie koloru, znane jako efekt ombre, jest na szczycie najmodniejszych trendów od wielu sezonów. Inspiruje specjalistów zajmujących się pielęgnacją urody, designerów oraz projektantów mody – podczas tegorocznych pokazów również nie zabrakło stylizacji bazujących na ombre-style.

OMBRE BODYLOOK1 OMBRE BODYLOOK2

Ombre to zapożyczenie z francuskiego, a oznacza „cień”, a zatem jest to technika polegająca na cieniowaniu. Może to oznaczać stopniowanie danej barwy od najjaśniejszego tonu po najciemniejszą jej odsłonę, ale nie tylko. Efekt ombre może także zawierać w swej gamie kilka barw – tak się dzieje na przykład gdy błękit przechodzi płynnie w zieleń, a róż w oranż. Styl ów zyskał ogromną popularność w wielu dziedzinach kreacji wizualnej. Ombre hair to jeden z czołowych trendów w sztuce fryzjerskiej, zaraz za nim można zaobserwować cieniowanie w makijażu, manicure, wzornictwie wnętrz oraz – modzie. Styl urzeka w każdej z odsłon – jest lekki, świeży i bardzo subtelny.

Ombre w tegorocznych pokazach promujących kolekcje na bieżący sezon wiosna-lato 2014 pojawił się między innymi u Issey Miyake, Hermesa, Cavallego czy Fendi. Cieniowane suknie, kombinezony czy garniturowe sety ożywiły dominujące na wybiegach monochromatyzm i minimalizm. Kreacje ombre prezentowane były najczęściej jako total-look, rzadziej jako element zestawienia. To efekt gwarantujący  jedyną w swoim rodzaju, nietuzinkową stylizację. Jest także dość wymagający – lubi rządzić niepodzielnie, dlatego nie powinien być łączony z innymi deseniami.

W stylizacji plażowej szczególnie efektownie wypada w odsłonach z turkusem oraz miksem oranżu i amarantu. Pięknie podkreśla delikatną opaleniznę, zapewnia oryginalny look i stanowi o naszym wyczuciu stylu oraz zamiłowaniu do mody.
Ekskluzywne kostiumy kąpielowe i dodatki plażowe z modnym efektem ombre znajdziecie w butiku internetowym Bodylook.pl