Density Platelet Gel – młodość we krwi

Fot. Kostrzewa PR

Produkty krwiopochodne wytwarzane z krwi lub jej składników wykorzystywane są w medycynie od ponad 30 lat z uwagi na zawartość substancji odpowiedzialnych za stymulację procesów naprawczych. Jednym z tego typu preparatów jest PRP (Platelet Rich Plasma), czyli osocze bogatopłytkowe otrzymywane z krwi żylnej pacjenta, zawierające liczne czynniki wzrostu, które po aktywacji stymulują odbudowę komórkową, a tym samym prowadzą do regeneracji tkanek. W medycynie estetycznej zabiegi z wykorzystaniem PRP stosuje się od 2003 roku i dzięki wysokiej skuteczności potwierdzonej licznymi badaniami, zdobywają one coraz większe grono zwolenników.

 

PRP Density Platelet Gel to zabieg pobudzający skórę do odnowy, wykorzystujący naturalne właściwości organizmu do regeneracji. Uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych zabiegów kosmetycznych ze względu na 100% biokompatybilność i immunologiczną neutralność, dzięki czemu nie niesie za sobą ryzyka reakcji uczuleniowych. PRP Density Platelet Gel polecany jest zarówno 20-latkom, jak i osobom dojrzałym. Szczególnie rekomendowany jest pacjentom, których skóra wykazuje reakcje alergiczne (skóra atopowa) oraz tym wszystkim, którzy poszukują naturalnych zabiegów i bezpiecznych produktów
o wysokiej skuteczności. Terapie PRP Density Platelet Gel sprawdzają się także doskonale po zabiegach medycyny estetycznej oraz w walce z łysieniem.

 

 

Zabieg Density Platelet Gel trwa ok. 20-30 minut i polega na aplikowaniu powierzchniowo
w skórę osocza bogatego w płytki krwi, pozyskanego z krwi pacjenta. Ostrzykiwana jest głównie twarz, szyja, dłonie i dekolt, natomiast efekty są długotrwałe: skóra odzyskuje jędrność i młodzieńczy blask, znika szarość i zmęczenie, a także drobne zmarszczki.

Płytki krwi zawarte w osoczu bogatopłytkowym produkują specyficzne czynniki wzrostu (TGF-beta, EGF, PDGF, VEGF, BFGF), które:

  • pobudzają procesy regeneracji tkanek
  • wspomagają proces angiogenezy (tworzenia nowych naczyń krwionośnych)
  • aktywują mezenchymalne komórki macierzyste
  • pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu

 

Efekty zabiegu Density Platelet Gel PRP

 

 

Zabiegi osoczem bogatym w płytki krwi stosuje się w celu naturalnego odmłodzenia
i regeneracji skóry. Osocze bogatopłytkowe zawiera liczne czynniki wzrostu, które stymulują powstawanie nowego kolagenu i naczyń krwionośnych, a także przyspieszają powstawanie nowych komórek naskórka.

Efekty:

  • skóra zregenerowana,
  • poprawa jej elastyczności, gęstości i napięcia,
  • fałdy i zmarszczki ulegają wygładzeniu
  • skóra staje się lepiej ukrwiona i nawilżona, wyraźnie młodsza,
  • cera nabiera blasku.

Cały komunikat prasowy jest dostępny po kliknięciu przycisku POBIERZ TEKST