Debiut rajdowego Mitsubishi Space Star Proto

Znany polski kierowca rajdowy Paweł Dytko stworzył na bazie modelu Mitsubishi Space Star rajdowy samochód ze stałym napędem na 4 koła o nazwie Mitsubishi Space Star Proto. Paweł Dytko wystartuje tym niezwykłym pojazdem w Kryterium Asów na Karowej podczas zbliżającego się rajdu Warszawskiej Barbórki.

 

Rajdowe Mitsubishi Space Star Proto przygotowane przez stajnię Pawła Dytko napędza 2-litrowy, turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 400 KM i maksymalnym momencie obrotowym 650 Nm, który pozwala na rozpędzenie tego auta do prędkości 100 km/h w zaledwie 3,7 sekundy. Maksymalna prędkość napędzanego na 4 koła Mitsubishi Space Star Proto to 215 km/h.  Modyfikacje konstrukcji podwozia pozwoliły na adaptację słynnego zespołu napędowego 4×4 z większego Mitsubishi Lancera Evolution X wraz z zawieszeniem. Elektroniką silnika i aktywnego dyferencjału steruje system Motec. Z silnikiem współpracuje sekwencyjna 5 biegowa skrzynia biegów Samsonas. W pojeździe, który waży 1250 kg zamontowano sportowe sprzęgło i układ wydechowy RalliArt, homologowaną klatkę bezpieczeństwa Ireco, hamulce Brembo, hydrauliczny hamulec ręczny i 18-calowe koła z oponami Michelin SA01.

 

Nowe rajdowe Mitsubishi Space Star Proto w barwach Euromaster prowadzone przez Pawła Dytko zadebiutuje podczas rajdu Warszawskiej Barbórki i weźmie udział w legendarnym Kryterium Asów na Karowej w najbliższą sobotę 6 grudnia.

 

Zatwierdzane właśnie przez Polski Związek Motorowy zmiany w przepisach umożliwią temu kierowcy i pojazdowi walkę o tytuł w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski w zbliżającym się sezonie