Dbaj o zdrowie – akcja profilaktyczna w Centrum Handlowym Czyżyny

W dniach 24 – 25 stycznia br. Centrum Handlowe Czyżyny we współpracy ze Szpitalem Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie organizuje akcję „Dbaj o zdrowie”, podczas której będą wykonywane bezpłatne badania profilaktyczne.

 

W sobotę i w niedzielę w godzinach od 12:00 do 16:00 klienci odwiedzający Centrum Handlowe Czyżyny będą mogli wykonać bezpłatne badanie poziomu cukru i cholesterolu we krwi oraz zmierzyć ciśnienie. Wszystkie wyniki badań będzie można na miejscu skonsultować z lekarzem. Przedstawiciele szpitala będą służyć także poradami dotyczącymi postępowania dietetycznego w przypadku cukrzycy.

 

Akcja ma na celu przypomnienie o konieczności wykonywania podstawowych badań profilaktycznych, które według zaleceń lekarzy powinny być wykonywane raz w roku. Regularna kontrola stanu zdrowia stanowi bowiem ważny element wczesnej diagnostyki. „Chętnie angażujemy się w inicjatywy, które popularyzują badania profilaktyczne. Dostarczają one bowiem wielu informacji na temat zdrowia pacjenta i pozwalają wcześnie wychwycić ewentualne zagrożenia. Dlatego niezwykle ważne jest, by były one wykonywane minimum raz w roku” – mówi dr med. Zbigniew J. Król, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie.

CENTRUM HANDLOWE CZYŻYNY

ul. Medweckiego 2, Kraków