Cooler Master Silencio FP The Silent Rush

Cooler Master, czołowy producent komponentów oraz akcesoriów komputerowych i telefonicznych poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży serii wentylatorów Silencio FP. Nowe produkty został wykonane w oparciu o najnowszą technologię, którą charakteryzuje niezwykle wysoka wydajność przy bardzo niskim poziomie generowania hałasu.

 Niespotykana wydajność


Silencio FP został wyposażony w wiatrak o średnicy 120 mm. Przy produkcji wentylatora wykorzystano najnowsze technologie, które zapewniają wysoki przepływ powietrza i bardzo niski poziom hałasu. Swoją wysoką wydajność zawdzięcza m. in zastosowaniu łożysk Loop Dynamic, gwarantujących żywotność do 160 000 godz. pracy.


Inteligentna kontrola

Układ jest wspomagany przez opatentowany sterownik IC, który na podstawie precyzyjnych danych kontroluje prędkość wentylatora i

 

efektywnie zarządza jego pracą. To również dzięki niemu został zredukowany poziom wibracji, co automatycznie wpływa na jego cichą pracę. Jedną z zalet Silencio FP jest niskie napięcie rozruchowe, co w efekcie przekłada się na niski pobór energii całego układu. Wyposażony w inteligentny silnik Smart Fan z systemem zabezpieczeń, chroni  urządzenie przed uszkodzeniem  w przypadku nieprawidłowego podłączenia lub blokady łopatek.
Dwie wersje

Nowy model Silencio serii FP z 120 mm wiatrakiem jest dostępny w dwóch wersjach. Pierwszy z nich – model 3 pinowy, oferuje prędkość na poziomie 1200 RPM, przepływność powietrza wynosi 38 CFM przy ciśnieniu 1.2 mm H2O i poziomie głośności 11 dBA.

 

Druga wersja Silencio FP120 PWM to idealny model dla użytkowników szukających rozwiązań o dużej skuteczności i jednocześnie bardzo niskim poziomie hałasu. Zakres głośności mieści w się w skali od 6,5 do 14 dBa. Objętość powietrza tłoczonego w trakcie minuty wynosi 44 CFM przy ciśnieniu 1.63 mmH2O i prędkości obrotowej 1400 RPM.

 

Oba modele dzięki zastosowaniu nowoczesnych łożysk Loop Dynamic gwarantują żywotność 160 tys. godz. pracy. Nowoczesne rozwiązania, jak wcześniej wspomniany sterownik IC zwiększają efektywność urządzenia. Silnik Smart Fan z zabezpieczeniami chroniącymi urządzenie przed uszkodzeniem to kolejne atuty nowej linii wentylatorów.

 

Wentylatory z serii Silencio FP mają być dostępne w Polsce na początku lutego. Przewidywana cena wynosi 39 zł.