City break – coraz bardziej popularny trend urlopowy w Polsce

Polacy coraz częściej wyjeżdżają na krótkie urlopy do różnych miast, aby aktywnie je zwiedzać, poczuć ich atmosferę oraz skorzystać z lokalnych rozrywek. City break, czyli krótki wypad do innego miasta w Polsce lub za granicą, to modny sposób na wakacyjny urlop i zauważalny trend w światowej oraz krajowej turystyce.

Aktualnie Polacy więcej niż kilka lat temu wyjeżdżają na urlopy, ale zmienia się ich długość oraz intensywność. Zazwyczaj są to 2 dłuższe urlopy w roku kalendarzowym, a trzeci coraz częściej wygospodarowany z dni wolnych to krótki, ale intensywny wyjazd, aby zobaczyć i zwiedzić wybrane miasto.

Znalezienie dobrego, ekonomicznego połączenia i noclegu w przystępnej cenie to priorytety w planowaniu wypadu do wybranej aglomeracji, ale równie kluczową kwestią dla urlopowiczów jest skorzystanie z lokalnych atrakcji w miejscu pobytu.

Zauważyliśmy, iż już od kilku lat Polacy bardzo interesują się aktywnym spędzaniem czasu i próbowaniem niestandardowych form rozrywek odwiedzając największe polskie miasta. Z tą myślą w naszym serwisie, który oferuje oryginalne spędzanie czasu, próbowanie sportów ekstremalnych i kolekcjonowanie przygód w formie przeżyć, wprowadziliśmy dodatkowy podział atrakcji według miast. Największym zainteresowaniem cieszą się propozycje z Krakowa, Warszawy, Gdańska, Gdyni, Wrocławia, Poznania – mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Atrakcyjne ceny przelotów, w dużej mierze oferowane przez linie niskokosztowe, duża i różnorodna baza noclegów powoduje, iż przedłużone, weekendowe wyjazdy do stolic europejskich cieszą się również dużą popularnością. Dobre perspektywy tego segmentu rynku turystycznego ma także Polska, której miasta oferują wiele walorów i różnorodne, a czasem unikalne formy rozrywki.

Jakich atrakcji szukają w polskich miastach turyści? Oprócz zabytków i popularnych miejsc,  zainteresowaniem cieszą się atrakcje związane z realizacja sportów ekstremalnych w powietrzu, za kierownicą, a w przypadku miast położonych nad morzem lub rzeką, również sporty wodne.

Lot widokowy samolotem,  skok na bungee, wizyta w Escape room, lot w tunelu aerodynamicznym dla rodziny, Flyboard – to niestandardowe i ciekawe atrakcje, które oferują współczesne, polskie miasta. Jak wynika z naszych obserwacji, podczas urlopu jesteśmy skłonni wydać więcej na oryginalne rozrywki, średnio wydajemy na nie 300 – 400 zł podczas wyjazdu – komentuje Grzegorz Rożalski.

W tym roku, jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Mondial Assistance, aż 74% Polaków zamierza zorganizować swój wypoczynek w kraju.

Polacy coraz bardziej starają się spędzać wolny czas aktywnie, a wyjazdy typu „city break” są dobrą odskocznią od rutyny, pracy i domu, dlatego wpisują się w aktualne trendy turystyczne.