Citi Handlowy najlepszy dla klientów globalnych według Euromoney

Prestiżowy magazyn „Euromoney Magazine” uznał Citi Handlowy za najlepszy bank w Polsce oferujący usługi bankowości prywatnej dla Klientów globalnych. W rankingu „Private Banking and Wealth Management” bank zajął pierwsze miejsce w kategorii „International Clients”.

 

Polski model private banking dopiero się krystalizuje. Klienci zamożni w Polsce stają się bardzo wymagający i oczekują od banków pełnego profesjonalizmu, produktów inwestycyjnych i obsługi na najwyższym poziomie. Nasi zagraniczni Klienci doceniają ten wysoki poziom i chętnie decydują się na rozpoczęcie z nami współpracy. Nagroda Euromoney jest dla nas niezwykle cenna, bo wskazuje na globalny charakter naszych usług – mówi Tomasz Pol, Szef Pionu Zarządzania Produktami Detalicznymi, Usługami Maklerskimi i Segmentami w Citi Handlowy.

 

Sektor bankowości prywatnej w Citi Handlowy rośnie szybciej niż rynek, czyli w tempie dwucyfrowym rok do roku. Dzięki naszemu globalnemu doświadczeniu Klienci Citi Handlowy mają dostęp do rozwiązań i usług praktycznie z każdego rynku finansowego, często niedostępnych na rynku lokalnym. Konsekwentnie wprowadzane są nowe produkty w odpowiedzi na potrzeby Klientów, takie jak CitiFX Pro, która jest zaawansowaną platformą inwestycyjną oferującą szeroki wachlarz instrumentów finansowych na rynkach zagranicznych oraz rynku walutowym. Dodatkowo Klienci Banku mają dostęp do konkurencyjnego kursu wymiany walut, najlepszego na rynku bankowym.

 

Globalność usług jest ważnym aspektem decydującym o wyborze partnera bankowego, a Citi Handlowy takie usługi dostarcza. Bardzo często globalni inwestorzy, właściciele firm czy osoby pracujące na zagranicznych kontraktach w Polsce, doceniając serwis firmowy decydują się na pogłębienie relacji po stronie prywatnej. Wygrana nagroda jest potwierdzeniem doskonałości naszych usług w zarządzaniu majątkiem – dodaje Tomasz Pol, Dyrektor Pionu Zarządzania Produktami Bankowości Detalicznej Citi Handlowy.

 

W 2014 r. głosy Klientów zapewniły bankowości prywtanej w Citi Handlowy pierwsze miejsce w ankiecie Euromoney w kategorii „Super affluent clients”. Kolejne wyróżnienie Bank otrzymał od brytyjskiego magazynu „The Banker” jako najlepszego banku w Polsce zapewniającego usługi private banking.

 

Nagrody „Euromoney Private Banking and Wealth Management” są przyznawane od 2003 roku za jakość usług bankowości prywatnej i są jednymi z najważniejszych wyróżnień w branży bankowej na arenie światowej. Zwycięzcy wybierani są spośród najlepszych banków z 60 krajów. Laureaci nagród wybierani są przez osoby bezpośrednio związanych z sektorem bankowym.