Citi Handlowy liderem wśród Dealerów Skarbowych Papierów Wartościowych

W konkursie Ministerstwa Finansów na pełnienie funkcji Dealera Skarbowych Papierów Wartościowych w 2015 roku zwyciężył Citi Handlowy. Po raz trzeci z rzędu Bank zajął pierwsze miejsce w tym prestiżowym zestawieniu, potwierdzając tym samym pozycję lidera na polskim rynku.

 

– To już kolejny rok z rzędu stajemy tutaj, podczas tej prestiżowej uroczystości by podziękować za zaufanie jakim nas obdarzono – powiedział odbierając nagrodę Maciej Kropidłowski, Wiceprezes Zarządu Citi Handlowy. – Pierwsza pozycja w konkursie Ministerstwa Finansów na pełnienie funkcji Dealera Skarbowych Papierów Wartościowych to dla nas bardzo ważne wyróżnienie. Tym bardziej, że konsekwentnie tej pozycji od lat bronimy, mimo iż konkurencja staje sie corazsilniejsza. Wypracowaliśmy sobie mocną pozycję na rynku wykorzystując potencjał globalnej instytucji w relacjach z klientami – dodał Kropidłowski.

 

Ministerstwo Finansów wybrało Dealerów Skarbowych Papierów Wartościowych na podstawie wyników konkursu prowadzonego od 1 października 2013 r. do 30 września 2014 r. Citi Handlowy osiągnął najwyższą średnią punktację i dzięki temu zajął pierwsze miejsce na ogłoszonej liście 15 banków zyskujących prawo do świadczenia zadań Dealerów Skarbowych Papierów Wartościowych w 2015 roku.

 

– Za naszą wieloletnią pozycją lidera kryje się intensywna praca jednego z najlepszych zespołów na rynku, z którym mam przyjemność pracować. To właśnie dzięki nim wypracowujemy w codziennych relacjach zaufanie naszych klientów co powoduje, że jesteśmy niekwestionowanym liderem, w jakości kwotowań na rynku wtórnym, jak również osiągamy bardzo dobre wyniki na rynku pierwotnym – podkreśla Andrzej Gaszkowski, szef pionu transakcji rynku międzybankowego w Citi Handlowy.

 

Jak dodaje Rafał Cyza, z pionu transakcji rynku międzybankowego w Citi Handlowy – Siłą naszego zespołu jest na pewno możliwość korzystania z globalnego know-how i relacji, jakim dysponuje Citi. Dzięki temu możemy jednocześnie realizować nasze cele biznesowe, ale i działać na rzecz promowania polskiego rynku wśród międzynarodowych inwestorów.

 

Niemal wszystkie kraje Unii Europejskiej stosują System Dealerów Skarbowych Papierów Wartościowych. W Polsce istnieje on od 1996 roku, a sam konkurs na dealerów skarbowych papierów wartościowych organizowany jest przez Ministerstwo Finansów od 2002 r.