Ciężarówka zabawek Wadera dla pacjentów szpitala dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu

W okresie przedświątecznym firma Wader-Woźniak przygotowała niecodzienną akcję. Dnia 16 grudnia pod Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie – Prokocimiu podjechała ogromna ciężarówka wypełniona zabawkami marki Wader. Akcję wspierali charytatywnie artyści krakowskiej sceny kabaretowej pod przewodnictwem Marcina Dańca.

Ogromna ciężarówka przywiozła do szpitala zabawki przeznaczone na potrzeby 11 szpitalnych świetlic. Krakowscy artyści, m.in. członkowie Formacji Chatelet, Grupy Rafała Kmity, Adam Grzanka i członkowie kabaretu „7 minut Po”, pod dowództwem Marcina Dańca, dzielnie „walczyli”, aby wypakować zawartość ciężarówki, a potem z pełnymi zabawek workami udali się na oddziałowe świetlice. Podczas spotkań z dziećmi artyści wręczali także każdemu order Mistrza Uśmiechu, który swą magiczną  mocą wywoływał uśmiech na twarzach dzieci i personelu szpitala.
Chętnie angażujemy się w akcje, które przynoszą radość dzieciom, zwłaszcza gdy są to chore dzieci, przebywające w szpitalu, często daleko od domu. Mamy nadzieję, że ta przedświąteczna akcja, wypełniona radością i uśmiechem pozwoli małym pacjentom szpitala choć na chwilę zapomnieć o chorobie– mówi Rafał Piotrowski, przedstawiciel firmy Wader-Woźniak, polskiego producenta zabawek.

Akcję wypakowywania ciężarówki przez 11 Mikołajów mali pacjenci mogli obserwować ze szpitalnych okien. Było to dla nich podobnie duże przeżycie, jak późniejsza możliwość bezpośredniego spotkania się z Mikołajami. A na koniec także na Mikołajów czekała wzruszająca niespodzianka… Dostali prezenty samodzielnie przygotowane przez dzieci.