Chrześcijański Fryderyk 2014

Fot. Mateusz Stolarski

Już w najbliższą niedzielę (19 października) na scenie warszawskiego Dobrego Miejsca zostanie wręczony Złoty Krążek 2014 – Fryderyk muzyki chrześcijańskiej, przyznawany za największą sprzedaż płyt w minionym roku. Nagrodę na festiwalu Chrześcijańskie Granie odbierze Magdalena Frączek. Laureatka po odebraniu nagrody zagra półtoragodzinny koncert.

Złoty Krążek, czyli Fryderyk muzyki chrześcijańskiej, przyznawany przez ChrzescijanskieGranie.pl oraz Dobre Miejsce, jest już wręczany po raz trzeci. Jak co roku uroczystość wręczenia nagrody odbędzie się podczas festiwalu Chrześcijańskie Granie – największego tego typu wydarzenia muzycznego w Warszawie. W tym roku nagrodę odbierze za płytę „Effatha” Magdalena Frączek.

– Ta scena wydaje mi się dobrą znajomą, jeśli nie czymś więcej. Ciekawe jest, że grając na Festiwalu Chrześcijańskie Granie zawsze znajduję się w jakimś momencie przejściowym, łączę to, co znane z nowymi utworami. I tak też będzie tym razem, z jednej strony album „Effatha”, z drugiej premiery, zupełnie nowe brzmienia – podkreśla Magdalena Frączek .

IV Festiwal Chrześcijańskie Granie będzie mieszanką hip-hopu oraz uwielbienia i w tym roku potrwa dwa dni. W sobotę (18 października) na scenie wystąpią takie gwiazdy, jak Frenchman, Zespół 33 (najlepsza płyta 2013). Pojawi się też wyjątkowy projekt uwielbieniowy złożony z muzyków TGD, Strony B, Mimi Manu oraz El Camino.

Drugi dzień festiwalu, niedziela (19 października), zarezerwowany jest na koncert hip-hopowego Zetaigreka / Wyrwani z niewoli oraz Magdaleny Frączek,zdobywczyni tegorocznego Złotego Krążka.