Jak chronić urządzenia elektryczne przed burzą?

 

Lato to okres pełen burz i towarzyszących im wyładowań elektrycznych, które mają negatywny wpływ na działanie wszelkich urządzeń zasilanych prądem. Takie zjawiska atmosferyczne często potrafią je silnie uszkodzić. Warto zatem pomyśleć nad zakupem zasilacza awaryjnego, który w razie potrzeby ochroni podpięte do niego urządzenia.

 

Zasilacz UPS posiada funkcję utrzymania zasilania innych urządzeń elektrycznych w przypadku zaniku lub nieprawidłowych parametrów zasilania sieciowego. Na polskim rynku jedną z firm, które dostarczają takie rozwiązania jest PowerWalker. Ich produkty znacznie zmniejszają ryzyko uszkodzenia sprzętu elektronicznego przy nagłym skoku napięcia.

 

Uniwersalne zastosowanie

 

PowerWalker VI 1000T/HID jest UPS-em cechującym się czystą falą sinusoidalną nawet w trybie baterii oraz wysoką jakością ochrony energetycznej. Nadaje się więc idealnie do ochrony wszelkich urządzeń elektrycznych zapewniając im zwiększoną ochronę. UPS można wykorzystać również przy piecach gazowych, instalacjach centralnego ogrzewania, pompach indukcyjnych, urządzeniach biurowych itp.

 

Prosta obsługa

 

Port USB kompatybilny z HID umożliwia monitorowanie podstawowego statusu UPS-a za pomocą systemów Windows, MAC OS i Linux bez instalacji dodatkowego oprogramowania. Dzięki temu możliwe jest bezproblemowe uzyskanie wszelkich niezbędnych informacji na temat stanu urządzeń podłączonych do zasilacza.

 

Niewielkie rozmiary

 

Niewielkie gabaryty (308x238x476 mm) sprawiają, że urządzenie nie zajmuje dużo miejsca, dzięki czemu zmieści się na małych powierzchniach i wąskich przestrzeniach. Wbudowany wyświetlacz pozwoli na odczytanie informacji o napięciu, poziomie naładowania baterii oraz obciążeniu UPS-a. Czas pełnego naładowania akumulatora wynosi 4 godziny.

 

Wyłączanie sygnału

 

Dodatkowo, zasilacz posiada opcję wyciszenia sygnału dźwiękowego, a także wyświetla aktualne obciążenie w watach i pozostały czas pracy na baterii – obie funkcje są bardzo praktyczne i są rzadkością w tego typu urządzeniach.

 

Produkt jest dostępny na rynku w cenie 949 zł.

 

 

Cechy produktu:

 

– Maksymalny czas przełączania: 10 ms

– Czas podtrzymania przy 100% obciążeniu: 1 min

– Moc pozorna: 700 VA

– Zalecana temperatura otoczenia: 0-40 stopni Celsjusza

– Waga baterii: 4,12 kg

– Czas ładowania baterii: 4 h

– Zakres częstotliwości wejściowej: 50-60 Hz

– Pojemność baterii: 7 Ah

– Czas transferu: 3-7 ms

– Napięcie wejściowe: 230 VAC

– Zalecana wilgotność otoczenia: 0-90%

– Czas podtrzymania przy 50% obciążeniu: 11 min

– Moc: 1000 W

– Napięcie baterii: 12 V

– Napięcie wyjściowe: 230 V

– Liczba baterii: 2

– Zakres napięcia wejściowego: 184-276 VAC

– Awaryjne wyłączenie (EPO): Tak

– Postać fali: sinusoida

– Regulacja częstotliwości wyjściowej: +/-1 Hz

– Złącza: USB 2.0

– Regulacja napięcia wyjściowego: +/- 10%

– Oprogramowanie: WinPower