Nie byłeś na ISE 2015? Odwiedź nas na Roadshow!

Już w marcu 2015 r. Kramer Electronics Polska wspólnie z Sony Professional Polska organizuje roadshow.
Ideą spotkań jest przybliżenie szczerszym kręgom odbiorców najnowszych rozwiązań prezentowanych na targach ISE 2015 w Amsterdamie. Przygotowano cztery sekcje tematyczne: zastosowania konferencyjne, rozwiązania dla edukacji, eventy oraz zastosowania profesjonalne (szpitale, banki)
Prezentacje odbędą się w 10 miastach Polski, a udział w nich jest możliwy po wcześniejszej rejestracji http://www.tech-roadshow.pl /.

 

Marzec 2015 r. — Na gości czekają kompletne i bardzo przemyślane rozwiązania, które można niemal wprost implementować w projektowanych zastosowaniach. Przygotowano cztery sekcje tematyczne: zastosowania konferencyjne, rozwiązania dla edukacji, eventy oraz zastosowania profesjonalne (szpitale, banki)

Sekcja – Konferencje

Prezentacja będzie odbywała się w sekcji konferencyjnej przy użyciu Kramer VIA Collage wireless solution. Jest to bezprzewodowe rozwiązanie do pracy zespołowej. Główną jego zaletą jest możliwość podłączenie różnych platform PC, Tabletów, i Smartfonów (IOS, Android) do pracy w jednej grupie. Można wyświetlać obraz z każdego urządzenia i współdzielić pliki. Możliwy jest też streaming filmów Full HD. Wszystko to bez użycia kabli. W tej sekcji zostanie wykorzystany laserowy projektor 3LCD Sony VPL-FHZ55. Rozdzielczość WUXGA w połaczeniu z jasnością na poziomie 4000 lumenów zagwarantuje bogaty w szczegóły obraz. Wielkim atutem tego urządzenia jest bardzo długa żywotność – 20 000 godzin bez konieczności wymiany źródła światła oraz elastyczne możliwości instalacyjne, ponieważ projektor można ustawiać pod dowolnym kontem w dowolnej pozycji.

Sekcja – Edukacja

Sekcja rozwiązań dla edukacji będzie zbudowana w oparciu o wykorzystanie projektora z wejściem HDBaseT przy instalacji w salach szkoleniowych i edukacyjnych. Pierwsza opcja zakłada bezpośrednie podłączenie transmitera HDBaseT Kramer TP-580, który w wersji XR umożliwia przesłanie sygnału FullHD na 180m. Druga, bardziej zaawansowana – przedstawia zastosowanie skalera VP-773AMP z wbudowanym wzmacniaczem audio, który poza funkcjami skalera pozwala na obsługę wejść mikrofonowych. Dodatkowo zostaną przedstawione możliwości sterowania systemu K-Touch 3.0 na urządzenia mobilne do sterowania systemem.

W instalacji wykorzystany będzie projektor Sony VPL-CH375, który wyświetla obrazy w jasności 5000 lumenów oraz wysokiej rozdzielczości WUXGA. Atutem tego urządzenia jest możliwość łatwego podłączenie z wykorzystaniem interfejsu cyfrowego HDBaseT™, który zapewnia transmisję wielu sygnałów. Jest to ekonomiczne rozwiązanie, które umożliwia transmisję dalekiego zasięgu w wysokiej cyfrowej jakości przy użyciu jednego przewodu.

W zastosowaniach w sektorze edukacyjnych sprawdza się również kamera Sony SRG-300ES. Urządzenie umożliwia nie tylko rejestrację wydarzeń w aulach czy salach konferencyjnych, ale też transmisję strumieniową na żywo. Jest to kamera wizyjna o rozdzielczości HD wykorzystująca połączenia kablowe 3G SDI, która może dostarczać sygnał wideo 3G-SDI w celu rejestracji obrazu, a jednocześnie przesyłać strumieniowo sygnał do sieci, zapewniając dwa oddzielne, dostępne jednocześnie wyjściowe sygnały wideo. Jest to szczególnie przydatne w przypadku relacjonowania wydarzeń na żywo, ponieważ umożliwia przesyłanie strumieniowe obrazu na żywo do sieci i jednoczesna rejestrację.

Sekcja – Events

Sekcja Events zostanie zbudowana w oparciu o szereg rozwiązań eventowych i estradowych. Demonstracja odbędzie się przy użyciu Sony 4K Playera oraz profesjonalnych monitorów Sony Bravia 4K. Zaprezentowany zostanie najnowszy przełącznik Kramer VSM-44HFS, oferujący najszybsze i najczystsze przełączanie oraz skalowanie na rynku. Przełącznik przeznaczony jest dla środowisk PRO, umożliwia karosowane HDMI 4×4, jak również tryb wyświetlania ściany wideo (2×2), tryb dual display (PIP / P&P) oraz quad display. VSM-4x4HFS obsługuje PixPerfect ™, technologię precyzyjnego mapowania pikseli. Dostępne będzie również nowatorskie rozwiązanie w dziedzinie Live Event. Skaler VP-772, 8-wejściowy Dual Scaler 4K z bezszwowym przełączaniem sygnałów wideo oraz efektem specjalnych przejść.

Sekcja – Pro Solutions

Sekcja rozwiązań do zastosowań profesjonalnych jest dedykowana dla sektorów bankowych, medycznych i centrów kryzysowych.  Przy wykorzystaniu profesjonalnych monitorów Sony Bravia 4K będą prezentowane możliwości KVM Combiner, który pozwala na podłączanie 4 źródeł i intuicyjne zarządzanie wyświetlanym obrazem oraz możliwość sterowania poszczególnymi PC. Urządzenie firmy High Sec Labs – wyspecjalizowanej w szyfrowaniu połączeń znajduje zastosowanie wszędzie tam gdzie konieczny jest wysoki stopień bezpieczeństwa (banki, centra kryzysowe, policja itp.)

Spotkania odbędą się w 10 miastach Polski:

  • 11.03.2015 Wrocław
  • 12.03.2015 Chorzów
  • 13.03.2015 Kraków
  • 17.03.2015 Warszawa
  • 18.03.2015 Łódź
  • 19.03.2015 Poznań
  • 24.03.2015 Gdańsk
  • 26.03.2015 Szczecin
  • 31.03.2015 Lublin
  • 01.04.2015 Rzeszów