Belgijski mural powstaje w Warszawie

Symboliczny uścisk dłoni jest tematem muralu, który powstaje przy ul. Dunajeckiej 11 w Warszawie. Autorem projektu jest belgijski artysta – NOIR Artist, słynący z malowania tylko biało – czarnych murali. Dzieło powstaje od 13 do 19 listopada w ramach Dni Belgijskich organizowanych corocznie przez Belgijską Izbę Gospodarczą. Uroczyste odsłonięcie muralu odbędzie się 20 listopada o godzinie 11.30.

NOIR Artist w Warszawie

Murale stają się nieodłącznym elementem miejskiego krajobrazu. Zmieniają tkankę miast, ingerują w przestrzeń, a przede wszystkim pobudzają do refleksji. Warszawa to jedno z miast, które oferuje swoim mieszkańcom bogaty szlak street artu. To tutaj zobaczyć można prace znakomitych twórców jak M-CITY, ETAM CRU czy też kolektyw CYRCLE z Los Angeles lub ROA z Belgii.

W ostatnim czasie dołączył do nich kolejny, belgijski artysta – NOIR Artist, który właśnie rozpoczął malowanie muralu w ramach Dni Belgijskich. To młody, utalentowany twórca specjalizujący się w malowaniu czarno – białych murali. Jak sam mówi: Kolory nie są ważne. Kontrast pomiędzy czernią, a bielą jest najwyższą formą czystości. Charakter dzieł 24-letniego artysty jest spójny z jego pseudonimem, który po francusku oznacza kolor czarny. Warszawski mural belgijskiego twórcy prezentuje uścisk dłoni. Nie przez przypadek dzieło przybierze taki kształt. Jego symboliczny wymiar nawiązuje do bogatych doświadczeń polsko-belgijskich i doskonale wpisuje się w przestrzeń miejską stolicy – komentuje Małgorzata Napierała- Vincent, Dyrektor Generalna Belgijskiej Izby Gospodarczej.

Uroczyste odsłonięcie muralu NOIR Artist odbędzie się 20 listopada o godz. 11.30, przy ulicy Dunajeckiej 11.

Szczegółowy opis i harmonogram Dni Belgijskich można znaleźć na stronie www.belgium.pl.