Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa w Zakopanem

W czwartek 30 lipca w Zakopanem przy Krupówkach odbywać się będzie Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa (BAHK). Organizatorem akcji pod hasłem „Moja krew, Twoje życie” jest Fundacja PKO Banku Polskiego, a partnerem – Narodowe Centrum Krwi.

W Zakopanem krew będzie można oddawać od godz.10:00 do 15:00 w krwiobusie, który zatrzyma się przed Oddziałem PKO Banku Polskiego przy ul. Krupówki 71.

Do BAHK może przystąpić każdy. W lipcu br. zebraliśmy we Władysławowie i Rowach blisko 18 litrów krwi, a w Radomiu prawie 26! Akcja w Zakopanem to kolejny przystanek na mapie drugiej edycji tegorocznej BAHK, która trwać będzie także w sierpniu i wrześniu. W tym czasie dotrzemy m.in. do Olsztyna, Warszawy, Torunia. W ramach BAHK krew można oddawać w dowolnym miejscu i terminie – w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na terenie całego kraju. Wystarczy zgłosić się do najbliższego punktu krwiodawstwa wraz z certyfikatem wcześniej pobranym ze strony Fundacji PKO Banku Polskiego (www.fundacjapkobp.pl), po oddaniu krwi poprosić o jego podstemplowanie, a następnie przesłać go na adres Fundacji (mail: fundacja@pkobp.pl lub tradycyjną pocztą: Fundacja PKO Banku Polskiego, ul. Puławska 15, 02-515 Warszawa).

Dla osób, które podczas tegorocznej akcji trzykrotnie oddadzą krew, w tym co najmniej raz w czasie organizowanej z BAHK zbiórki, Fundacja PKO Banku Polskiego przygotowała upominki niespodzianki. Krew, w ramach tej edycji BAHK można oddawać do 31 stycznia 2016 roku.

Zbiórki krwi Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa, prowadzone są od 2009 roku. Dotychczas przyłączyło się do niej już 8,3 tys. osób. Dzięki temu udało się zebrać i przekazać potrzebującym ponad 3,7 tys. litrów krwi. Fundacja PKO Banku Polskiego zachęca do udziału w tegorocznej akcji.