Bank Pocztowy partnerem akcji charytatywnej „Zostań Aniołem”

Rusza akacja charytatywna „Zostań Aniołem”. Jej celem jest zebranie środków na programy wspierające usamodzielnianie młodzieży pozostającej pod opieką instytucji zastępczej. Partnerem akcji jest  Bank Pocztowy, który zobowiązał się do podwojenia zabranej kwoty.

 

Organizatorem akcji jest Fundacja Robinson Crusoe, która w całej Polsce realizuje programy wspierające usamodzielnianie młodych ludzi pozostających pod opieką rodzin zastępczych, domów dziecka i innych form opieki. Bank Pocztowy jest oficjalnym partnerem akcji.

– Pomoc zebrana w czasie akcji „Zostań Aniołem” przeznaczona będzie na realizację prowadzonych przez nas programów usamodzielniania – mów Aureliusz Leżeński Prezes Zarządu Fundacji Robinson Crusoe, pedagog i coach. – W ramach naszych programów pomagamy „Robinsonom” w zdobyciu umiejętności, kwalifikacji i doświadczenia, które są niezbędne w zdobyciu pierwszej pracy – tłumaczy. Pierwsi beneficjenci akcji otrzymają wsparcie, które umożliwi im m.in. odbycie zaawansowanego kursu języka migowego, kursu języka angielskiego, odbycie szkolenia fryzjerskiego, czy zakup oprogramowania koniecznego do produkcji muzyki. W zamian za udział w programach Fundacji młodzi „Robinsonowie” pracują jako wolontariusze m.in. w hospicjach i warsztatach terapii zajęciowej.

– Wspieranie edukacji i rozwoju to szczytna idea oraz jeden z filarów naszej strategii, dlatego zdecydowaliśmy się zostać partnerem akcji – mówi Szymon Midera Wiceprezes Zarządu Banku Pocztowego. – Chcemy zachęcać naszych Klientów, pracowników: wszystkich ludzi dobrej woli, aby wsparli zbiórkę i niczym anioł obecny w naszych akcjach promocyjnych stali się dobrym duchem dbającym o przyszłość podopiecznych Fundacji Robinson – dodaje.

Aby dokonać wpłaty należy odwiedzić stronę zostananiolem.pocztowy.pl, a następnie skorzystać z mechanizmu płatności elektronicznych. Bank Pocztowy podwoi każdą wpłatę dokonaną na konto. Akcja trwa do 31 stycznia 2015 roku.

Można również wpłacać środki bezpośrednio na konto:

52 1320 0019 1598 3448 2000 0001

Fundacja Robinson Crusoe

Ul. Nowogrodzka 15/4, 00-511 Warszawa

Tytuł przelewu: Zostań Aniołem

Akcję wspierają jedni z najpopularniejszych twórców na youtubie, AbstrachujeTV. Kanał ten jest śledzony przez prawie 1,5 mln fanów. Specjalny film promocyjny akcji „Zostań Aniołem” można zobaczyć w serwisie youtube.com jak również na stronie zostananiolem.pocztowy.pl.