Aukro.cz – Czeskie Allegro wybiera SALESmanago

Fot. Aukro.cz

Aukro.cz – należący do grupy Allegro, to największy portal tego typu w Czechach. Wybrał system SALESmanago Marketing Automation do realizowania kompleksowej strategii personalizacji i automatyzacji marketingu w obszarze B2B. Czeskiemu portalowi system posłuży do pozyskiwania nowych partnerów oraz obsługi relacji B2B z aktualnymi partnerami. To kolejne wdrożenie w firmie zorientowanej na ecommerce, jednak w tym wypadku do komunikacji B2B.

Aukro.cz wykorzysta SALESmanago do identyfikacji i monitorowania zachowania ich potencjalnych partnerów odwiedzających portal aukcyjny, szczególnie sekcje poświęcone współpracy z Aukro. Na podstawie gromadzonych informacji behawioralnych system automatycznie zbuduje profil każdego zidentyfikowanego użytkownika. Dzięki tej unikatowej wiedzy uruchomi automatyczną komunikację z potencjalnymi partnerami mającą na celu ich edukację i przygotowanie do wejścia we współpracę. Dodatkowo system posłuży do bieżącej komunikacji z aktualnymi partnerami i dynamizacji współpracy portalu z partnerami B2B.

Aukro.cz to obecnie największy portal aukcyjny w Czechach. Powstał po sukcesie rynkowym polskiego portalu Allegro. Na czeskim rynku działa od sierpnia 2003 roku. Po pierwszym roku obecności na rynku w portalu Aukro.cz zarejestrowało się ponad 7 tys. użytkowników. W 2009 roku ich liczba przekroczyła milion. W 2008 roku poprzez portal Aukro.cz sprzedano ponad 5 milionów artykułów na łączną wartość 2.5 mld CZK.

SALESmanago Marketing Automation to polski produkt tworzony przez krakowską firmę Benhauer. Wg firmy Datanyze, to 10 na świecie pod względem wielkości platforma do automatyzacji marketingu. System umożliwia identyfikację osób wchodzących na stronę WWW i monitoring zachowania na stronie oraz budowanie kompletnych profili zainteresowań klienta, które mogą być dodatkowo wzbogacane o dane transakcyjne. Na tej podstawie system realizuje automatyczne procesy marketingowe przez własny moduł e-mail marketingu, serwowanie dynamicznej treści na stronie WWW, Call Center, remarketing w sieciach reklamowych i retargeting e-mailowy do anonimowych użytkowników.

System wykorzystywany jest przez ponad 1000 firm, wśród których znajdują się Komputronik, Agito.pl, Getin Bank, YvesRocher, Matras, Rainbow Tours, Sizeer i bardzo liczna grupa małych i średnich przedsiębiorstw B2B oraz B2C. W spółkę zainwestował Rafał Brzoska, założyciel i Prezes Grupy Integer.pl (Inpost i Paczkomaty InPost), który w marcu 2014 kupił 20% udziałów w firmie za 5 mln zł.