Action Against Hunger przyznała najwyższe wyróżnienie Carlosowi Ghosnowi

Organizacja Action Against Hunger, światowy lider w walce z niedożywieniem dzieci, przyznała najwyższe wyróżnienie Carlosowi Ghosnowi, dyrektorowi generalnemu i prezesowi Aliansu Renault-Nissan.

W dniu 21 listopada br. w muzeum sztuki nowoczesnej MoMA w Nowym Jorku organizacja Action Against Hunger uhonorowała Alians Renault-Nissan za działania humanitarne na całym świecie, w tym za ustanowienie funduszu awaryjnego, który ma ułatwić tej organizacji szybkie reagowanie tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne.

Uznanie ze strony Action Against Hunger to dla nas prawdziwy zaszczyt – powiedział Ghosn. – Action Against Hunger ma wyjątkowe możliwości, aby realizować nasz wspólny, bieżący cel ratowania ludzi, a zarazem pracować nad poprawą zdrowia społeczeństw, a także nad zapewnieniem im stabilności i jutra lepszych perspektyw na przyszłość.

Alians Renault-Nissan zdecydowanie wspierał akcje humanitarne na całym świecie, w tym na przykład niesienie pomocy ofiarom tajfunu na Filipinach czy też doraźną pomoc żywnościową dla ludności z Afryki Wschodniej – powiedział Raymond Debbane, prezes zarządu Action Against Hunger. – Pragniemy nagrodzić ich za zaangażowanie na rzecz rozwoju najsłabszych społeczności.

W ubiegłym roku Action Against Hunger podjęła działania – niemal podwajając tym swą aktywność – w odpowiedzi na trzy najpoważniejsze katastrofy humanitarne – konflikt w Syrii, niszczycielski tajfun na Filipinach, a także nasilenie przemocy w Republice Środkowoafrykańskiej. Dzięki współpracy z najbardziej wpływowymi stronami z sektora publicznego i prywatnego, Action Against Hunger może wykorzystać ten sukces do przekształcenia doraźnych interwencji w rozwiązania długoterminowe.

 

Cały komunikat prasowy jest dostępny po kliknięciu przycisku POBIERZ TEKST.