7 milionów wielkanocnych prezentów

Zbliżająca się Wielkanoc to dla 43% firm doskonała okazja do obdarowania swoich pracowników! To dobra wiadomość dla blisko 7 milionów aktywnych zawodowo Polaków1, którzy w tym roku mogą otrzymać świąteczny, wiosenny prezent od swojego szefa.

aa

 Jak pokazują wyniki badania „Potencjał rynku świadczeń pozapłacowych” przeprowadzonego
w styczniu 2015 przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Sodexo Benefits and Rewards Services, obdarowywanie pracowników z okazji świąt jest głęboko zakorzenione w polskiej kulturze biznesowej. Wielu pracodawców zastanawia się, jaki upominek wręczyć z tej okazji, by spełnił potrzeby wszystkich zatrudnionych. Nie sposób jednak wybierać prezent dla każdego pracownika z osobna. Dlatego firmy szukają rozwiązań, które z jednej strony są uniwersalne, a z drugiej trafią w indywidualne gusta zatrudnionych. Takim rozwiązaniem są Karty i Kupony Podarunkowe, które każdy z pracowników, niezależnie od płci, wieku czy sytuacji życiowej, wykorzysta w najbardziej optymalny dla siebie sposób.

 – Kupony i Karty Sodexo stały się symbolami świątecznych prezentów dla pracowników. Już od 17 lat rozwijamy i doskonalimy naszą ofertę, by spełniała oczekiwania nie tylko świadomych klientów, ale także wymagających użytkowników – wyjaśnia Magdalena Słomczewska-Klimiuk, Kierownik Kategorii Motywacja Pracowników, Sodexo Benefits and Rewards Services.

Prezent z wartością dodaną

 Wiosennej ofercie Kuponów i Kart Podarunkowych Sodexo towarzyszy program promocji
i rabatów sięgających 55%. Użytkownicy mogą skorzystać między innymi z 30% rabatu w Salad Story, 50 złotych rabatu w Go Sport, premii 15 lub 30 złotych na zakupy w Carrefour i Carrefour Market czy 15% zniżki w drogeriach Sephora (rabat na zapachy), salonach optycznych Vision Express oraz sieci Empik (rabat na książki). Pełna oferta promocji jest dostępna na stronie www.DlaCiebie.sodexo.pl i w aplikacji mobilnej Sodexo Dla Ciebie.

Korzyści dla firm

Prezent w formie Kuponu Podarunkowego to również wymierne korzyści dla pracodawców – Kupony finansowane z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych nie zwiększają podstawy wymiaru składek ZUS. Co więcej ich zakup nie skutkuje obowiązkiem podatkowym, w rozumieniu przepisów ustawy o podatku VAT, a wartość stanowi dla pracodawcy koszt uzyskania przychodu. 

W poszukiwaniu świątecznych rozwiązań pracodawcy coraz częściej sięgają też po kartę przedpłaconą, która sfinansowana z ZFŚS jest zwolniona z podatku dochodowego do kwoty 380 zł na pracownika rocznie. Ponadto opłaty związane z zakupem, zasileniem i obsługą Karty podlegają zwolnieniu z podatku VAT.

 Święta to idealny moment dla pracodawców, by jasno zakomunikować, że ludzie w ich zespole są ważni i cenni dla firmy. Doskonałym pomysłem jest wręczenie wszystkim pracownikom prezentu, który sprawi, że poczują się wyjątkowo.

1 Wyliczenie na podstawie danych GUS z III kwartału 2014 roku na temat liczby pracujących w polskiej gospodarce w odniesieniu do deklaracji pracodawców na temat podarunków okolicznościowych (Badanie ARC Rynek i Opinia)