Anty DDoS ochroni firmy przed atakami hakerów!

Ataki DDoS, czyli blokowanie dostępu do usług internetowych, to coraz większy problem, który dotyka już nawet małe firmy i instytucje. W odpowiedzi na niego polski Data Space we współpracy z Radware, globalnym liderem ochrony IT,  wprowadził na rynek usługę Anty DDoS. Skuteczną ochronę przed atakami hakerów zapewnia przede wszystkim szybkość reakcji, która charakteryzuje tę usługę.

Radware to notowany na giełdzie Nasdaq czołowy dostawca rozwiązań z dziedziny bezpieczeństwa IT. Do jego klientów należą m.in.  Hewlett-Packard, firmy hostingowe Brinkster oraz FireHost, kanadyjski operator telekomunikacyjny Xittel, czy gigant e-commerce Wine.com. Do wykrywania i powstrzymywania zagrożeń Radware wykorzystuje system wykorzystujący sztuczną inteligencję oraz sieć czterech rozproszonych po świecie scrubbing centers, czyli instalacji, które przyjmują ataki DDoS i odsyłają do klientów ruch odfiltrowany ze złych pakietów. Jedno z nich zostało niedawno uruchomione w centrum danych Data Space w Toruniu.

System Radware nieustannie analizuje ruch internetowy trafiający do serwisów klientów i w ciągu kilku sekund reaguje na każdą anomalię.

– Czas reakcji jest niezwykle istotnym czynnikiem skutecznej ochrony. Jeżeli do obrony wykorzystujemy rozwiązania, które wykrywają anomalię, ale wymagają analizy i działania oficera bezpieczeństwa informatycznego, to reakcja na atak zajmuje co najmniej 10 minut. W tym czasie grupa hakerów może dostać się do sieci komputerowej i pozostawić programy ułatwiające ponowne jej infliltrowanie z pominięciem zabezpieczeń zwraca uwagę Krzysztof Surgut, CEO Data Space.

Zabezpieczenia stosowane przez Radware są w stanie w ciągu maksymalnie 20 sekund wykryć i powstrzymać ponad 120 różnego typu ataków. Liczba ta ciągle rośnie, bo każdy nowy typ ataku wymierzony w serwis chroniony przez Radware, gdziekolwiek na świecie, jest natychmiast analizowany i przygotowywane jest antidotum. Już po chwili jest ono przesyłane także do systemów chroniących klientów Data Space w Polsce.

Jak działa usługa Anty DDoS Data Space

System Anty DDoS Data Space stale monitoruje łącze klienta. W przypadku ataku ochrona włącza się automatycznie w ciągu kilku sekund – cały ruch przekierowany zostaje do scrubbing center, gdzie zostaje oczyszczony ze złych pakietów, a naturalny ruch przekierowywany jest do firmowej sieci. Dzięki usłudze Data Space atakowany serwis pozostaje dostępny dla normalnych użytkowników. Warto dodać, że cały system działa tak, że żadne dane nie są wysyłane poza granice Polski.

Usługa Anty DDoS oferowana jest w trzech wariantach, w zależności od potrzeb klienta:

  • Usługa Scrubbing Center – cały ruch internetowy skierowany do serwisów klienta przechodzi wcześniej przez scrubbing center Data Space. Złe pakiety są blokowane, a zwykły ruch użytkowników jest przesyłany dalej.
  • Ochrona hybrydowa – klient nabywa własne urządzenie DefencePro, zapewniające ochronę do maksymalnej przepustowości łącza. Jeśli atak wolumetryczny będzie większy od przepustowości łącza, atak automatycznie zostaje przejęty przez scrubbing center Data Space.
  • Dzierżawa sprzętu z oprogramowaniem – tak, jak w wariancie ochrony hybrydowej, ale klient dzierżawi urządzenie DefencePro od Data Center.

Szybkie wdrożenie, wsparcie 24/7/365

Uruchomienie ochrony Anty DDoS przez specjalistów Data Space jest szybkie i nie wymaga dużego zaangażowania po stronie klienta. Nie są konieczne ani zmiana dostawcy internetu, ani zwiększanie łącza, ani zmiana adresów IP, ani tym bardziej zakup nowych wersji systemów informatycznych.

Kluczowym czynnikiem decydującym o powodzeniu obrony przed atakami informatycznymi jest czas reakcji. Dlatego oprócz systemu, który automatycznie chroni przed zagrożeniami, klienci Data Space mogą liczyć na wsparcie zespołu SecOps, działającego w trybie 24/7/365 i będącego w stałym kontakcie z ekspertami z globalnego centrum ochrony Radware. Takie rozwiązanie daje klientom Data Space dostęp do najlepszej ochrony na świecie, bez potrzeby ponoszenia kosztów szkolenia bądź zatrudniania wysokiej klasy specjalistów.