Nawet 300.000 zł dla mikroprzedsiębiorstwa

Bibby Financial Services zachęca mikro i małe przedsiębiorstwa do rozwoju biznesu w oparciu o faktoring. – To alternatywa finansowa dla ambitnych – mówi Jerzy Dąbrowski, dyrektor generalny Bibby Financial Services.

Trend upowszechniania się wśród małych firm usług zarezerwowanych wcześniej tylko dla większych podmiotów, jest widoczny również w faktoringu. – Zebraliśmy nasze kilkudziesięcioletnie doświadczenia i przenieśliśmy do oferty dla mikroprzedsiębiorstw – mówi Jerzy Dąbrowski.

Faktoring dla mikroprzedsiębiorstw w praktyce oznacza dostęp do gotówki w ciągu 24 godzin od przekazania faktur sprzedażowych. Przelew środków odbywa się automatycznie, bez konieczności składania dyspozycji.

Poszukując finansowania na rozwój działalności przedsiębiorcy tradycyjnie zwracają się do banków. Warto jednak pamiętać, że limit finansowania możliwy do uzyskania w ramach faktoringu jest wyższy niż to wynika z ratingów kredytowych. A do tego elastycznie rośnie wraz ze wzrostem sprzedaży firmy – wyjaśnia Jerzy Dąbrowski. W Bibby Financial Services mikroprzedsiębiorstwo może uzyskać do 300 000 zł, bez konieczności przedstawiania tzw. twardych zabezpieczeń ani podawania celu finansowania. Faktoring dostępny jest również dla firm z krótkim stażem rynkowym, czy prowadzących niepełną księgowość. Faktoring nie obciąża bilansu firmy, a więc nie utrudnia jej drogi do ubiegania się w przyszłości o kredyt bankowy.

Minimalna liczba dokumentów potrzebnych do zawarcia umowy oraz uproszczony wniosek pozwalają na szybkie uruchomienie finansowania. Umowa nie przewiduje opłat wiążących klienta, dlatego mikroprzedsiębiorstwo może zrezygnować z faktoringu w każdym momencie, bez dodatkowych opłat. Uproszczona została także struktura cenowa. Obecnie na cenę usługi składa się tylko prowizja od faktury, bez odsetek (co ma miejsce w standardowych ofertach faktoringowych). W ramach umowy przedsiębiorcy otrzymują ponadto usługę zarządzania należnościami, co pozwala im na bieżąco monitorować odbiorców. Docenią to firmy, które nie mają rozbudowanych służb księgowych i kontrolingowych. Faktoring dla mikroprzedsiębiorstw to również rozwiązanie dla eksporterów, ponieważ finansowanie może być udzielone w walucie, w której prowadzona jest sprzedaż. Bibby prowadzi rozliczenia we wszystkich popularnych walutach,  m.in. w euro, dolarach, funtach brytyjskich, koronach szwedzkich i norweskich.

Oferta Bibby Financial Services kierowana jest do tych mikroprzedsiębiorstw, które mogą przekazać do faktoringu obroty od 1 do 2,5 mln zł rocznie.

 – Z naszych obserwacji wynika, że wśród mikroprzedsiębiorstw wiele jest takich, które chcą się rozwijać, ale blokuje je długie oczekiwanie na płatność od odbiorców. To właśnie dla nich jest faktoring – przyspiesza odzyskanie gotówki i pozwala na zainwestowanie jej w rozwój lub w produkcję kolejnej partii towarów – podsumowuje Jerzy Dąbrowski.