2000 uczestników w konkursie Marathon24

W sobotę 11 października 2014 r. odbyły się kwalifikacje drugiej edycji międzynarodowego zespołowego konkursu programistycznego „Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2014. Powered by CodiLime”. Zainteresowanie konkursem wyraziło ponad 2000 osób z prawie 50 krajów.

 

Do drugiej edycji międzynarodowego zespołowego konkursu programistycznego Marathon24 zarejestrowało się prawie 400 pełnych trzyosobowych drużyn, a zainteresowanych konkursem było ponad 2000 osób z 50 krajów. Jest to prawie 100-procentowy wzrost w porównaniu z poprzednią edycją konkursu, gdzie zarejestrowało się nieco ponad 1000 uczestników.

 

Pierwszy etap konkursu Marathon24 odbył się w sobotę 11 października. Do drugiego etapu – Wielkiego Finału – zaproszonych zostanie 30 drużyn z najwyższymi wynikami w kwalifikacjach. Wśród nich znajdują się reprezentanci Polski, Rosji, Ukrainy, Białorusi, Czech, Stanów Zjednoczonych, Austrii, Japonii i Włoch. Wielki Finał Marathon24 odbędzie się 29-30 listopada 2014 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia. Tam przez 24 godziny zespoły będą ze sobą rywalizować w czasie rzeczywistym rozwiązując 3 zadania wymagające wysokich umiejętności programistycznych i analitycznych, a także podejmowania właściwych decyzji strategicznych.

 

Katarzyna Mączkowiak, Dyrektor Projektu, powiedziała dzisiaj: „Marathon24 z roku na rok zyskuje na popularności. Znaczny wzrost zarejestrowanych użytkowników i prawie dwa razy więcej reprezentowanych krajów w porównaniu do pierwszej edycji pokazuje, że chętnych do udziału w konkursie nie brakuje i staje się on coraz bardziej rozpoznawalny wśród programistów na całym świecie. Wierzę, że kolejne edycje dotrą do jeszcze szerszego grona odbiorców, a Polska, jako kraj, w którym organizowany jest konkurs, będzie powszechnie kojarzyć się z czołówką światowych programistów i nowymi technologiami. Wszystkim finalistom serdecznie gratuluję i życzę powodzenia w następnym etapie, a tych, którym nie udało się dostać do Wielkiego Finału, zapraszam do udziału w przyszłorocznej edycji Marathon24.

 

Więcej informacji o konkursie, a także zdjęcia i film z finału pierwszej edycji, znaleźć można na stronie internetowej konkursu pod adresem www.marathon24.com.