19 Artystów w 19. Dzielnicy

Już 21 listopada na warszawskiej Woli, w jednym miejscu i czasie, 19 artystów zaprezentuje swoje prace podczas indywidualnych wystaw oraz spotka się z warszawiakami, aby porozmawiać o sztuce. Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu „19 Artystów w 19. Dzielnicy”, organizowanego przez stowarzyszenie Front Sztuki oraz osiedle 19. Dzielnica.

Wernisaż wystawy „19 Artystów w 19. Dzielnicy” odbędzie się w piątek 21 listopada o godz. 19:00 na terenie II etapu osiedla 19. Dzielnica, przy ul. Kolejowej 45.

W ramach wydarzenia goście będą mogli zobaczyć m.in. koronkowy street art w wykonaniu NeSpoon, wystawę fotografii pt. „Zima” Kacpra Kowalskiego (laureata World Press Photo 2014) oraz niezwykłą iluminację instalacji świetlnej Mirosława Filonika. Podczas imprezy odbędzie się także koncert zespołu Lady Aarp, któremu towarzyszyć będą wizualizacje „Kolektywu Wizualizatorów”.

Wystawę „19 Artystów w 19. Dzielnicy” będzie można oglądać przez cały weekend (22 i 23 listopada) w godz. 10:00 – 17:00. Odwiedzający będą również mieli szansę spotkać się z artystami, którzy przedstawią im swoje projekty, a także wziąć udział w panelach dyskusyjnych dotyczących m.in. sposobów inwestowania w sztukę.

Atrakcje czekają również na najmłodszych. Podczas specjalnych lekcji galeryjnych w formie warsztatów, dzieci dowiedzą się jak patrzeć na dzieło sztuki oraz nauczą się rysować grafitami lub kredkami, wycinać, wyklejać, posługiwać się linią, kreską, plamą, kolorem i odcieniami szarości.

– To niezwykłe wydarzenie na mapie kulturalnej Warszawy, którego I edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i miłośników sztuki. W tym roku chcemy zaprosić naszych gości do bliższego poznania artystów i ich projektów oraz do wspólnego odkrywania tajników malarstwa czy rzeźby – m.in. podczas lekcji galeryjnych dla dzieci oraz paneli dyskusyjnych – mówi Katarzyna Kajak, Dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Pro Urba, dewelopera osiedla 19. Dzielnica.

Cały komunikat prasowy jest dostępny po kliknięciu przycisku POBIERZ TEKST