10 lat pełnych niesamowitości – 10 lat ASUS Polska

Pierwszy netbook w Polsce, pierwszy tablet z odłączaną klawiaturą, pierwszy komputer 2w1, łączący ultramobilność tabletu z funkcjonalnością notebooka oraz pierwszy smartfon z 4GB pamięci RAM. Te wszystkie wydarzenia mają wspólny mianownik, którym jest ASUS Polska. 120 miesięcy, 3650 dni i 87 600 godzin po brzegi wypełnionych innowacjami – ASUS podsumowuje 10 lat obecności na polskim rynku.

 

ASUS to firma, która odegrała ważną rolę w kształtowaniu rynku IT – zarówno w wymiarze globalnym, jak i lokalnym. Od 2005 roku – momentu otwarcia polskiego biura ASUS Polska – firma nie przestaje zaskakiwać miłośników technologii. W ciągu minionych 10 lat, ASUS wprowadził na rynek szereg produktów i technologii, które wyznaczały nowe standardy w dziedzinie elektroniki użytkowej. Od gamingowej wydajności po przesuwanie granic w kategorii urządzeń mobilnych – poniżej prezentujemy, w jaki sposób ASUS odmienił rynek nowych technologii w Polsce i na świecie.

 

ASUS – wyższy poziom gamingu

Dziewięć lat temu miała miejsce polska premiera płyt głównych z rodziny Republic of Gamers – ASUS Crosshair, które wyniosły gaming na wyższy poziom. Dziś Republic of Gamers to świetnie rozpoznawalna marka wśród polskich graczy i całe portfolio urządzeń zaprojektowanych z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach. W jego skład wchodzą wydajne desktopy, notebooki, monitory, słuchawki dla graczy, myszki, podkładki oraz gama płyt głównych i kart graficznych. Gamingowe produkty firmy ASUS charakteryzują się nie tylko wydajnością, ale także drapieżnym wzornictwem, który już na pierwszy rzut oka daje konsumentowi do zrozumienia, że patrzy on na urządzenie stworzone z myślą o hardcore’owych graczach. ASUS bierze także czynny udział w rozwoju e-sportu w Polsce – pojawia się zarówno na największych, jak i mniejszych wydarzeniach growych, takich jak Intel Extreme Master czy Poznań Game Arena.

 

ASUS – redefinicja kategorii urządzeń mobilnych

W 2007 roku, kiedy notebooki dopiero zaczynały zyskiwać na popularności, ASUS wprowadził znaczącą innowację na rynku – stworzył nową grupę produktową netbooków. Te niewielkie, przenośne komputery stanowiły ważny krok na drodze ku ultramobilności i przetarły ścieżki dla takich urządzeń, jak ultrabooki i tablety. Pierwszy netbook Eee PC 701 ważył niecały kilogram, dzięki czemu był pierwszym tak poręcznym komputerem, który umożliwiał pracę, a także rozrywkę w praktycznie każdym miejscu z zachowaniem pełnego komfortu użytkowania.

 

Dwa lata później – w 2009 roku – w rękach polskich użytkowników był już milion urządzeń mobilnych ASUS – notebooków i netbooków.

 

Kolejnym przełomowym rokiem był 2011 – to właśnie wtedy w Polsce pojawił się pierwszy na świecie tablet z odłączaną klawiaturą – ASUS Eee Pad Transformer TF101. TF101 posiadał wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala o rozdzielczości 1280 na 800 pikseli, procesor NVIDIA Tegra 2 oraz pracował na systemie operacyjnym Android 3.0. Następnym, niemalże symbolicznym dla rynku technologii mobilnych wydarzeniem, była premiera pierwszej hybrydy 2w1 łączącej w sobie funkcjonalność notebooka i tabletu pracującego pod kontrolą systemu Windows 8 – Transformer Book T100. ASUS jako pierwszy stworzył tego typu urządzenie, redefiniując pojęcie mobilności i wyznaczając trendy w rozwoju technologii.

 

Jesteśmy niezwykle dumni z osiągnięć jakie dokonały się na przestrzeni tych 10 lat. Cieszymy się, że udało nam się odegrać ważną rolę w kształtowaniu rynku IT w Polsce. Nie osiągnęlibyśmy tego wszystkiego bez naszych partnerów i klientów, którzy byli z nami i wspierali nasze działania przez ostatnią dekadę. – mówi Sławomir Stanik, Country Manager ASUS Polska. Patrząc z perspektywy czasu widzimy jak dynamicznie zmienia się technologia, a co za tym idzie powstają coraz bardziej innowacyjne rozwiązania, mające na celu ułatwić nam funkcjonowanie w dzisiejszym świecie. W ASUS Polska działamy tak, aby odpowiadać na zmieniające się potrzeby naszych konsumentów i dostarczać im dozę niesamowitości w jak najlepszej jakości.

 

ASUS – nowe standardy w kategorii projektowania urządzeń

ASUS podczas opracowywania konceptów nowych urządzeń stawia nie tylko na wysoką wydajność, ale kładzie również nacisk na wygląd produktów, a także jakość wykorzystywanych do ich produkcji komponentów. W 2010 roku, ASUS nawiązał współpracę ze znanym projektantem Karimem Rashidem, który zaprojektował obudowę netbooka Eee PC 1008P. Urządzenie prezentowało się wręcz fenomenalnie, a oprócz tego było wyposażone w wydajne –  jak na tamte czasy – podzespoły.  W tym samym roku pojawił się w sprzedaży aluminiowy laptop NX90, który stał się wyznacznikiem nowych standardów w zakresie projektowania notebooków. Urządzenie cechowało się niecodziennym kształtem, oryginalnym wykończeniem, dużą wygodą pracy oraz wysoką jakością odtwarzanego dźwięku, dzięki głośnikom Bang & Olufsen. W pracach nad modelem NX90 ASUSa wspierał kolejny znany projektant – David Lewis.

 

W kwietniu 2011 roku, firma ASUS wprowadziła na rynek notebooka VX7 Automobili Lamborghini – owoc współpracy z producentem włoskich super samochodów. Komputer był modelem wyjątkowym pod każdym względem – w obudowie inspirowanej agresywną linią legendy włoskiej motoryzacji – Lamborghini Murcielago – zamknięto niezwykle wydajne podzespoły.

 

Kolejnym produktem zasługującym na wyróżnienie jest rodzina ASUS ZenBook, udowadniająca, że dynamizm nowoczesnych technologii można harmonijnie łączyć z estetyką i równowagą inspirowaną filozofią Zen. Obudowy laptopów z tej serii zostały wykonane z aluminium, a koncentryczne kręgi dodają całości wyjątkowego i niecodziennego wyglądu.

 

Obecnie ASUS jest jednym z największych producentów elektroniki na polskim rynku. W jego portfolio możemy znaleźć takie produkty jak: komputery 2w1, tablety, smartfony, notebooki, komputery All-in-one, monitory, płyty główne, karty graficzne, karty dźwiękowe, routery, stacjonarne desktopy, konsole PC czy chociażby peryferia komputerowe.