Loading the player ...

Wypowiedź: Joanna Krupa, modelka, Dominika Suchocka, uczestniczka marszu, Aneta Awtoniuk, behawiorystka, instruktor szkolenia psów, Tomek Dornowski, uczestnik marszu, Martyna Majszyk, uczestniczka marszu, zespół NEO.

Psy, ich opiekunowie, gwiazdy m.in. Joanna Krupa, Leszek Stanek i członkowie zespołu NEO razem przemaszerowali przez centrum Warszawy. Tak właśnie wyglądał Wielki Marsz z Psiakami, który został zorganizowany na potrzeby kampanii „Nakarm zwierzaka ze schroniska”.

– Schroniska są przepełnione psiakami. Jestem tutaj żeby promować adopcję, żeby ludzie zobaczyli jakie są tutaj piękne psy – mówi newsrm.tv Joanna Krupa, modelka. Celem akcji „Nakarm zwierzaka ze schroniska” jest także zebranie funduszy na pożywienie dla bezpańskich psów i kotów przebywających w schroniskach. Między 27 czerwca a 25 lipca, na stronie platformy MojaKampania.pl można kupić koszulki oraz torby płócienne promujące kampanię. Prawie 70% kwoty ze sprzedaży zostanie przekazane na rzecz jednej z około 100 organizacji będących beneficjentami kampanii. – Kupujcie te śliczne koszulki żeby nakarmić zwierzaki w schroniskach, bo to jest naprawdę ważne. My możemy pójść do sklepu, możemy poprosić o pomoc, a te zwierzęta nie mogą – dodaje Joanna Krupa.

Akcja „Nakarm zwierzaka ze schroniska” to II edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej. – Podczas pierwszej edycji kampanii, udało nam się zebrać 58 260zł, które zostały przekazane na pomoc zwierzętom ze schronisk. – Wierzymy, że w tym roku uda nam się pobić ten rekord i zebrać jeszcze więcej pieniędzy – mówi Mieszko Makówka z platformy MojaKampania.pl

Częścią akcji był Wielki Marsz z Psiakami, który wyruszył z Placu Konstytucji. Uczestnicy przeszli ulicą Marszałkowską aż do ronda Dmowskiego, następnie Alejami Jerozolimskimi do ronda De Gaulle`a i ul. Nowy Świat na Plac Trzech Krzyży. W przemarszu uczestniczyło około 100 osób: wolontariuszy i miłośników zwierząt. W akcję włączyły się również schroniska dla bezdomnych zwierząt w Celestynowie oraz „Na Paluchu”, a także Mazowiecka Fundacja Opieki nad Zwierzętami.