Loading the player ...

Wypowiedź: Ewa Mielnicka, ambasadorka i rzeczniczka prasowa marki JBB, Miss Polski 2014 r.

Mięso zawiera wiele cennych składników i witamin, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Warto je jeść, ale tylko wtedy, kiedy jest świeże i przeszło obowiązkowe badania. Lodówki sklepowe uginają się pod dużą ilością wędlin, parówek, kiełbas. Jak zatem rozpoznać dobre mięso i czy cena ma znaczenie?

Bardzo ciężko poznać jest kiedy wędlina sprzedawana jest prosto od dostawcy, a kiedy swoje już przeleżała. Ciężko też zaufać sprzedawczyni, która poleca wędliny. Ja zazwyczaj kieruję się intuicją i próbuję. Jeśli raz mi coś nie posmakuje to więcej nie kupuję. Warto szukać nowych smaków – mówi newsrm.tv Ewa Mielnicka, ambasadorka i rzeczniczka prasowa marki JBB, Miss Polski 2014 r.

Jak dodaje Mielnicka cena zazwyczaj świadczy o jakości produktu. Jeśli jest on wysoko ceniony i ma odpowiednią zawartość mięsa to wówczas możemy mieć pewność, że jest wysokiej jakości. Walory smakowe ciężko stwierdzić po wyglądzie mięsa, nie zawsze to co ładne jest smaczne. Warto przed zakupem produktu dokładnie zapoznać się z etykietą. W jaki sposób przechowywać mięso w domu?