Loading the player ...

Wypowiedź: Paweł Sobków, Prezes Zarządu HAWE S.A.

Zmniejszenie zadłużenia, przekształcenie kredytów krótkoterminowych na długoterminowe oraz wzrost przychodów – to plany spółki Hawe na ten rok. Jak zapowiedział prezes Paweł Sobków poziom zysku będzie podobny jak w poprzednim roku.

Zeszły rok okazał się dla spółki korzystny. Hawe w 2014 roku wypracowała prawie 332,73 mln przychodu. Poprawiony został także poziom EBITDA, która sięgnęła prawie 54,36 mln zł i zysk netto blisko 30 mln złotych.

– Pozytywne przepływy pieniężne na poziomie operacyjnym spółki pozwoliły na znaczną redukcję zadłużenia o ponad 26 mln złotych. Tendencja będzie utrzymana także w tym roku, co spowoduje, że dalej będziemy obniżać poziom zadłużenia – mówi Paweł Sobków, Prezes Zarządu HAWE S.A.

Spółka chce także przekształcić swoje zadłużenie z kredytów krótkoterminowych na długoterminowe. Firma sprzedała także część swoich udziałów w Mediatel S.A. W marcu podpisano umowy, w której HAWE S.A. zobowiązało się sprzedać łącznie do 30% akcji Mediatel S.A. do Carlson Ventures International Limited oraz Rainbow Central and Eastern Europe Investments. Ustalona cena to 0,40 zł za akcję.