Loading the player ...

Wypowiedź: Cezary Gutowski, kierownik wsparcia sprzedaży systemów zasilania gwarantowanego Schneider Electric Polska.

Powalone i połamane drzewa, uszkodzone domy i samochody, opóźnione pociągi oraz problemy z prądem – to efekt silnych nawałnic, które przeszły przez kraj w weekend. Przed niektórymi skutkami burz oraz upałów można się jednak zabezpieczyć. Jak chronić swój sprzęt domowy?

W tym czasie warto zabezpieczyć swój sprzęt gospodarstwa domowego przed ewentualnymi wyładowaniami, przepięciami czy brakiem zasilania. Urządzenia UPS oraz listwy przeciwprzepięciowe pozwalają zabezpieczyć domowy sprzęt przed przykrymi skutkami, które może wywołać uderzenie pioruna – takimi jak uszkodzenie lub wręcz spalenie urządzenia. W ten sposób również zabezpieczymy dom przed możliwością wystąpienia np. pożarów, które może wywołać spięcie w gniazdkach.

– Konsekwencją gwałtownych burz mogą być przerwy w dostawie energii elektrycznej. Takie przerwy oznaczają dla przedsiębiorstw straty finansowe np. dla sektora handlowego straty mogą wynieść nawet 30 tys złotych na godzinę, dla sektora ubezpieczeniowego 45 tys zł na godzinę – mówi newsrm.tv Cezary Gutowski, kierownik wsparcia sprzedaży systemów zasilania gwarantowanego Schneider Electric Polska.

Problemy z dostępem do prądu mogą wystąpić także w czasie upałów. Powód? Gdy jest gorąco zapotrzebowanie na energie elektryczną rośnie i konieczne czasem staje się jej oszczędzanie. Już w zeszłym roku, ograniczono dostawy energii dużym przedsiębiorstwom, w wyniku czego wiele firm musiało ograniczyć produkcję lub zamykać biurowce. Sytuacja ta może się powtórzyć także w tym roku i dotknąć zarówno przedsiębiorców, jak i mieszkańców. Fala upałów, która już nadeszła nad Polskę, utrzyma się minimum kilka dni. Temperatury będą przekraczać nawet 35 stopni. A to dopiero początek wakacji.