Loading the player ...

Wypowiedź: Andrzej Popielski, Prezes Zarządu POROWNEO.PL SP. Z O. O.

Porównywarki ubezpieczeń to obecnie jeden z najlepszych sposobów na znalezienie najtańszego ubezpieczenia. Nie bez powodu cieszą się one tak ogromną popularnością wśród kierowców – wystarczy kilka minut, aby znaleźć najlepsze dla nas ubezpieczenie OC czy AC.

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe dla każdego kierowcy. Niestety wielu z nich zapomina o nim lub kupuje je na ostatnią chwilę. Pośpiech sprawia, że właściciele samochodów podejmują decyzję bez namysłu nie porównując wszystkich dostępnych na rynku rozwiązań. Cena najtańszego i najdroższego OC może różnić się nawet o kilkaset złotych. Wystarczy jednak kilka minut, aby poznać oferty towarzystw ubezpieczeniowych, znaleźć najtańsze rozwiązanie i nie dać się naciągnąć agentom.

Mechanizm działania jest bardzo prosty. Wystarczy wypełnić formularz, podając tam informacje niezbędne do wyliczenia składki. Oferty pochodzą nie tylko od największych firm w Polsce, ale też od mniejszych towarzystw ubezpieczeniowych, w których cena często jest niższa. Biorąc pod uwagę fakt, iż zakres OC jest zawsze identyczny, a ceny składek mogą różnić się nawet o 2 000 zł. Przeglądarka pozwoli na zaoszczędzenie nie tylko pieniędzy, ale też mnóstwa czasu. Samodzielne poszukiwanie ofert na stronach ubezpieczyciela czy u agenta może zająć kilka godzin, a w niektórych przypadkach – nawet kilka dni.

Niezdecydowani kierowcy korzystający z porównywarki ubezpieczeń mogą skorzystać też z bezpłatnej porady eksperta, który pomoże w wyborze najlepszej oferty. Wystarczy kilka minut rozmowy by dowiedzieć się, która oferta będzie najtańsza, czym różni się od pozostałych i na jakie dodatkowej korzyści można liczyć.

Według danych z raportu „E-commerce w Polsce 2019”, spośród 27,5 miliona użytkowników sieci w naszym kraju już 62 proc. korzysta z internetowych serwisów sprzedażowych. Z analiz porówneo.pl wynika, że już 53 proc. internautów poszukuje korzystnych dla siebie ofert ubezpieczenia OC, AC, NNW i assistance za pośrednictwem urządzeń mobilnych. W przypadku polis OC widoczne jest silne przyzwyczajenie rodzimych kierowców do zakupów bezpośrednio u agenta lub też przez kontakt z call center. Choć zmiana nawyków wymaga czasu, konsumenci coraz wyraźniej zaczynają dostrzegać zalety nabywania polis w sieci. Kluczowa dla nich wydaje się możliwość łatwego porównania ofert kilkunastu ubezpieczycieli jednocześnie, oszczędność czasu czy też dostęp do porównywarki z dowolnej lokalizacji, przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.