Loading the player ...

Wypowiedź: Małgorzata Twardochleb, specjalista ds. PR Procontent Communication.

Od 1 stycznia 2017 roku na skutek wdrożenia unijnej dyrektywy, spółki giełdowe, banki oraz fundusze inwestycyjne, które zatrudniają ponad 500 osób i mają sumę bilansową powyżej 20 mln EUR lub obroty netto powyżej 40 mln EUR, będą musiały raportować tzw. dane pozafinansowe czyli CSR.

– Unia Europejska wymaga przedstawienia w raportach szczegółowych danych. To nie może być tak, że w listopadzie usiądziemy i zaczniemy przygotowywać raport, ponieważ najzwyczajniej nie zdążymy tego zrobić. Jeżeli chodzi o społeczną odpowiedzialność biznesu to nie dotycz ona jednorazowych działań jak np. pomalowanie szkoły. Działalność taka musi się wpisywać w politykę długofalową firmy – mówi newsrm.tv Małgorzata Twardochleb, specjalista ds. PR Procontent Communication.

Raportowanie społecznej odpowiedzialności biznesu wiąże się z wieloma wyzwaniami i wiele podmiotów nie jest jeszcze na to gotowych. W związku z zaistniałymi zmianami Procontent Communication organizuje szkolenie, aby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu oraz poradzić w jaki sposób efektywnie prowadzić kampanię społeczną. Odbędzie się ono już 17 maja 2016 roku w Warszawie w godzinach 9.00-17.00.

Szkolenie ma na celu zapoznanie uczestników z narzędziami tworzenia efektywnych kampanii społecznych. Treści będą w głównej mierze omawiane na przykładach istniejących dobrych praktyk z Polski i ze świata.  Wydarzenie będzie miało charakter warsztatowy. Zaplanowane są ćwiczenia praktyczne, podczas których uczestnicy będą mogli wykorzystać wiedzę i umiejętności zdobyte w trakcie szkolenia.

Polskie spółki czeka raportowanie danych pozafinansowych. Unia oczekuje składania raportów dotyczących kwestii środowiskowych, społecznych i pracowniczych, ale także poszanowania praw człowieka, przeciwdziałania korupcji i łapownictwu. W związku z tymi zmianami postanowiliśmy zorganizować szkolenie z zakresu CSR i podzielić się naszą wiedzą dotyczącą prowadzenia kampanii społecznych. Zachęcamy do wzięcia udziału nie tylko duże firmy, ale również przedstawicieli średnich i małych podmiotów – mówi Iwona Kubicz, prezes Procontent Communication.

Więcej informacji o szkoleniu znajduje się na stronie www.procontent.pl