Loading the player ...

Wypowiedź: dr Aleksandra Jagielska, dermatolog, specjalista medycyny estetycznej, klinika Sthetic

Skóra twarzy nie tylko przez cały dzień, ale również w nocy narażona jest na różne zanieczyszczenia, dlatego należy pamiętać o jej odpowiedniej, codziennej pielęgnacji. Jak dbać o skórę, aby wyglądała zdrowo i promiennie?

– Zawsze jak budzimy się rano musimy pamiętać o tym, żeby oczyścić skórę z resztek łoju, drobnych zanieczyszczeń czy resztek kremu, który nakładaliśmy wieczorem. To nie jest czysta skóra, więc nie możemy zapominać o dokładnym jej umyciu – mówi newsrm.tv dr Aleksandra Jagielska, dermatolog, specjalista medycyny estetycznej z kliniki Sthetic. W zależności od tego, czy skóra jest jest łojotokowa czy sucha, należy do niej dobrać odpowiednie produkty. Mogą to być różnego rodzaju pianki, żele czy mleczka pielęgnacyjne. W zależności od pory roku należy dobrać do cery odpowiedni krem, który będzie ją chronił w ciągu dnia. W zimie powinien być on przede wszystkim bardziej tłusty i bogaty w odżywcze składniki.

W nocy skóra świetnie się regeneruje, dlatego, jak tłumaczy dr Jagielska, kremy na noc powinny zawierać bardziej aktywne składniki takie jak na przykład kwasy owocowe, które przyspieszają złuszczanie zrogowaciałych komórek naskórka czy retinoidy, które są substancjami o silnym działaniu przeciwstarzeniowym.