Loading the player ...

Wypowiedź: Katarzyna Sempolska, autorka zajęć dla kobiet w ciąży i młodych mam Aktywne 9 miesięcy, instruktorka fitness, Klub Puella

Kobiety w ciąży często boją się o zdrowie swoje i swojego dziecka, więc przestają uprawiać jakiekolwiek sporty. Po porodzie nie wracają do ćwiczeń, ponieważ wychowanie dziecka zabiera im cały wolny czas. Czy można ćwiczyć w ciąży i jak znaleźć czas na aktywność fizyczną po porodzie? 

-Będąc w ciąży można ćwiczyć do dnia porodu, o ile czujemy się dobrze. Jednak wraz z zaawansowaniem ciąży trening należy modyfikować i dostosowywać je do swojego obecnego stanu. – mówi newsrm.tv Katarzyna Sempolska, autorka zajęć dla kobiet w ciąży i młodych mam Aktywne 9 miesięcy, instruktorka fitness, Klub Puella. Ćwicząc w ciąży nie tylko poprawimy swoją kondycję i będziemy silniejsze, lecz również będzie nam łatwiej przejść przez poród.

Co po porodzie? Przed rozpoczęciem intensywnych ćwiczeń warto odczekać 6 tygodni, wtedy nasze ciało ustabilizuje się i odzyska siły po urodzeniu dziecka. Jeżeli nie mamy z kim zostawić pociechy, to jest na to rozwiązanie. Kluby fitness oferują różne zajęcia, w czasie których dzieci są obecne na sali razem z mamami. W razie potrzeby mogą one przerwać ćwiczenia i zająć się dzieckiem.