Loading the player ...

Wypowiedź: Katarzyna Pąk, dyrektor działu marketingu i komunikacji w firmie Ericsson.

Cena przegrywa z jakością? Okazuje się, że dla wielu osób tak właśnie jest w przypadku wyboru operatora komórkowego. Dla 41 procent respondentów cena jaką ponoszą za usługi komórkowe jest podstawowym kryterium wyboru – wynika z badania Ericsson.

Kolejne miejsce na liście zajmuje jakość połączenia, 37 procent. Niemal co trzeci z zapytany bierze pod uwagę obsługę klienta u konkretnego operatora oraz oferowane przez niego pakiety usług.

– Tylko dla co trzeciego ankietowanego ważne jest jaki będzie pakiet tej usługi. Liczy się sposób i jakość usługi, ale też co będziemy mieli, np. rodzaj telefonu. 37 procent powiedziało, że jakość połączeń głosowych jest dla nich szalenie istotna. Mówimy tutaj o zrywaniu połączeń, niewyraźnej mowie lub też zwyczajnie braku zasięgu – mówi newsrm.tv Katarzyna Pąk, dyrektor działu marketingu i komunikacji w firmie Ericsson.

Po 25 procent ankietowanych twierdzi, że przy wyborze operatora zwraca uwagę na konkretną ofertę lub jakość transmisji danych. Najrzadszym kryterium stosowanym przez konsumentów jest pozytywna opinia znajomych, korzystających z usług danego operatora (16 procent).

Raport Ericsson ConsumerLab dostarcza informacji dotyczących sposobów użycia technologii i usług mobilnych w wybranych krajach świata. Część poświęcona Polsce została stworzona na podstawie 1865 ankiet internetowych. Ankietowani są grupą reprezentatywną dla 21 milionów Polaków w wieku 15-69 lat, korzystających z internetu przynajmniej raz w tygodniu.