Loading the player ...

Wypowiedź: Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl 

To nie prawda, że kluczowym elementem na liście oczekiwań pracodawców względem potencjalnych kandydatów do pracy jest tak zwane bogate doświadczenie. Pracodawcy zazwyczaj precyzyjnie określają je w latach stażu pracy na danym stanowisku. Zdarzają się w procesach rekrutacyjnych takie sytuacje, w których kandydatura osoby ubiegającej się o pracę zostaje odrzucona ze względu na zbyt bogate doświadczenie. 

Jak mówi newsrm.tv Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl, warto zatem do CV nie wpisywać całego swojego doświadczenia zawodowego, a jedynie takie informacje jakich oczekuje pracodawca. Zazwyczaj przez lata swojej pracy zawodowej wykonujemy różne czynności, zatem lista może być długa i nie każda informacja może zaciekawić potencjalnego pracodawce.

Posiadanie dużego doświadczenia nie daje też żadnych gwarancji na szybkie znalezienie nowej posady. Duże znaczenie ma napisanie dobrego CV oraz późniejsza rozmowa rekrutacyjna. Należy pamiętać również, że nie należy rutynowo podchodzić do kolejnych spotkań i etapów rekrutacji, każda jest inna i w efekcie każdej z nich mogą odmienić się nasze losy. Dobrym sposobem na pozbycie się rutyny jest wprowadzenie się w stan motywującego stresu.