Loading the player ...

Wypowiedź: Adriana Szklarz, Stowarzyszenie Życie Po Przeszczepie

120km promocji transplantacji, 120km Nordic Walking i aktywnego stylu życia,120km życia jakim cieszą się osoby po przeszczepie oraz 120km motywacji i determinacji – to zapowiedź nietypowej akcji Transplant OK! Nordic Walking – Bornholm 2015. Dwie polki po przeszczepie planują obejść Bornholm.

„Zainspirowane filmem „Bogowie”, niezłomną i zdeterminowaną postawą prof.Zbigniewa Religi jak i wielu wspaniałych polskich transplantologów, bez których nie mogłybyśmy tak jak tysiące innych osób wieść szczęśliwego życia, postanowiłyśmy w bardzo aktywny sposób podziękować im za tą determinację. To Nordic Walking pozwolił nam na szybką i efektywną rehabilitację i chcemy to pokazać! 15 sierpnia 2015 rozpoczniemy nasze głośne i nietypowe DZIĘKUJEMY za to, że żyjemy!!!” – napisały na stronie akcji organizatorki.

To będzie 120 kilometrów pokazania, że można cieszyć się życiem po przeszczepie, że przekazywanie narządów ma sens. To 120 kilometrów cieszenia się z tego że się żyje – tak akcje opisuje jej organizatorka i uczestniczka Adriana Szklarz, Stowarzyszenie Życie Po Przeszczepie.

W trakcie wyczynu obie panie będą dzieliły się swoimi spostrzeżeniami. Zobaczyć będzie można zdjęcia oraz filmy. Przemarsz zacznie się 16 sierpnia. Uczestniczki planują codziennie pokonać 20 kilometrów. Kampania Ciśnienie na Życie jest jednym ze sponsorów wyjazdu. W trakcie wyczynu uczestniczki będą monitorować swoje ciśnienie.

– Każdego dnia będziemy prowadziły dzienniczki i będziemy sprawdzać jak wygląda nasze ciśnienie: rano, po wysiłku oraz wieczorem. Będziemy chciały pokazywać nasze zdjęcia i filmy. Tak żeby każdy widział, że akcja „Ciśnienie na życie” oraz „Transplant OK! Nordic Walking – Bornholm 2015” wspierają zdrowe serca oraz nasze wspólne zdrowie – mówi Adriana Szklarz.