Zbadaj wiek swojego serca!

Już 20 listopada w Krakowie na stoisku badań „Ciśnienie na Życie”, będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, oznaczyć poziom cholesterolu oraz zbadać wiek serca. Na wszystkich chętnych w godzinach 10:00 – 15:00 będzie czekać wykwalifikowany personel medyczny, który dokona pomiarów i udzieli porad z zakresu chorób układu krążenia. Akcja bezpłatnych badań profilaktycznych odbędzie się w ramach uroczystej gali Heart Forum – spotkania podsumowującego 3 lata kampanii „Ciśnienie na Życie”.

Eksperci i Organizatorzy ogólnopolskiej kampanii „Ciśnienie na Życie”, zapraszają na spotkanie, które odbędzie się 20 listopada 2015 r. o godzinie 11:00 w Hotelu Starym przy ul. Szczepańskiej 5 w Krakowie. Wydarzenie będzie zwieńczeniem III edycji kampanii, a przede wszystkim okazją do przedstawienia wyników raportu Wiek Serca Polaków.

W trakcie gali Heart Forum, zaproszeni eksperci medyczni, przedstawią najświeższe doniesienia nt. współczesnych czynników ryzyka chorób kardiologicznych. Wszyscy przybyli na spotkanie będą mogli także bezpłatnie zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi, poznać wiek swojego serca oraz sprawdzić poziom cholesterolu. Wiek serca pomaga określić innowacyjna aplikacja[1], przygotowana specjalnie na potrzeby kampanii, która pozwala stwierdzić, czy u pacjenta istnieje zwiększone ryzyko zachorowania na zawał serca lub udar mózgu. Występuje ono wtedy, gdy obliczony wiek serca jest wyższy od wieku metrykalnego.

Pomiary ciśnienia, cholesterolu oraz wieku serca będą odbywać się przy okazji gali Heart Forum 20 listopada 2015 r. o godzinie 11:00 w Hotelu Starym przy ul. Szczepańskiej 5. Z bezpłatnych badań będzie można skorzystać w godzinach 10:00 – 15:00. O udziale w badaniach decyduje kolejność zgłoszeń, zapisy na badania nie są prowadzone.

Więcej informacji na temat kampanii „Ciśnienie na Życie” znajduje się na stronie: http://www.cisnienienazycie.pl/aktualnosci/31/gala-heart-forum.html


[1] Aplikacja powstała w oparciu o wyniki Impact of atrial fibrillation on the risk of death: The Framingham Heart Study i publikację R. D’Agostino i wsp. Circulation oraz prace badawcze zespołu prof. T. Zdrojewskiego z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W badaniu wyliczono wiek serca dla osób w wieku od 20 do 74 lat, które dotąd nie przebyły ani zawału serca, ani udaru mózgu. Dlatego miarodajne wyniki uzyskamy w tej grupie wiekowej.