Loading the player ...

Wypowiedź: Katarzyna Rudolf-Urasińska, specjalista medycyny estetycznej, klinika ESTELL

W okresie wakacyjnym nie zawsze pamiętamy o odpowiednim zabezpieczeniu skóry przed czynnikami zewnętrznymi. W szczególności przed szkodliwym wpływem promieniowania UV. Używamy kremów na plaży czy basenie, ale jak idziemy do sklepu czy na rower to już nie. A skóra ciągle jest narażona na działanie promieni UV. Po zakończeniu wakacji może się okazać, że nasza skóra jest w fatalnej kondycji i potrzebuje pilnego nawilżenia.

W domowym zaciszu możemy stosować z powodzeniem wszystkie kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji, poczynając od toniku, mleczka, kosmetyków przeznaczonych na okolice oczu i na całą twarz. Pamiętajmy o nawilżaniu oraz o stosowaniu cięższych kosmetyków na noc i lżejszych na dzień – mówi newsrm.tv Katarzyna Rudolf-Urasińska, specjalista medycyny estetycznej, klinika ESTELL.

Możemy zregenerować skórę również dzięki zabiegom medycyny estetycznej. Ekspertka poleca zabieg mikrodermabrazji, który dobrze złuszcza przesuszony naskórek, otwiera skórę na penetrację balsamów, maseczek, aby następnie wniknęły i ją nawilżyły. Jakie inne zabiegi sprawią, że nasza cera po lecie będzie nawilżona i promienna?