Loading the player ...

Wypowiedź: dr Monika Kożdoń-Dąbecka, Koordynator Specjalizacji Telewizyjnej, Alicja Jakubowska, zwyciężczyni castingu, Patrycja Paradowska, Newsrm.tv.

Reprezentanci Multimedialnej Agencji Informacyjnej Newsrm.tv oraz Wydziału Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii UW rozstrzygnęli wczoraj casting na reportera Newsrm.tv. Do naszego redakcyjnego zespołu od stycznia dołączy Alicja Jakubowska.

– Kamera to jest zawsze dla mnie stres ale z drugiej strony to też niezwykła przyjemność. Bycie przed kamerą i za kamerą wyzwala we mnie niesamowitą zabawę. To jest przede wszystkim przyjemność. Nawet jeżeli casting sprawia, że się denerwuje to jest doświadczenie wartościowe. Polecam to każdemu, ponieważ to nas uczy wielu rzeczy i jest bardzo ciekawym przeżyciem – mówi newsrm.tv Alicja Jakubowska, zwyciężczyni castingu.

Wydarzenie skierowane do studentów zainteresowało wiele osób, świadczy o tym liczba otrzymanych zgłoszeń. Do finałowego etapu mogła zakwalifikować się tylko ósemka studentów. Poziom był bardzo wyrównany. Zadanie castingowe było wielkim wyzwaniem,  każdy z Uczestników musiał zaprezentować swoje umiejętności przed kamerą w formie live. Co ciekawe każdy z uczestników po wylosowaniu tematu miał tylko pięć minut na przygotowanie się do wystąpienia przed jury.

 Z naszych obserwacji wynika, że młodzi ludzie z coraz większym obyciem i łatwością radzą sobie z występowaniem przed kamerą. W czasach dominacji mediów audiowizualnych takie umiejętności stanowią podstawę, z którą każdy powinien się oswoić. Castingi temu sprzyjają, są cennym doświadczeniem, możemy sprawdzić swoją teoretyczną wiedzę, zmierzyć się ze stresem i przede wszystkim dostać informację zwrotną o naszych mocnych i dobrych stronach. Zdecydowanie na castingach  wygrywa naturalność, wiara w swoje możliwości oraz zaangażowanie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi oraz dziękujemy jurorom za wyłonienie laureatki.