Loading the player ...

Wypowiedź: Mateusz Jasiński, TrenerBiegania.pl

Moda na odchudzanie nie przemija. Marzący o szczupłej sylwetce szukają różnych sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jednym z nich jest picie zielonej kawy. Jej popularność rośnie nie tylko wśród osób walczących z nadwagą, ale również sportowców. Czym dokładnie jest zielona kawa lub ekstrakt z niej i jaki ma wpływ na nasze samopoczucie i sylwetkę?

Zielona kawa to surowe, niewypalone owoce kawowca. Jak mówi newsrm.tv Mateusz Jasiński, TrenerBiegania.pl, przyspiesza regenerację po wysiłku i zwiększa gotowość organizmu do ćwiczeń, napar z niepalonych ziaren kawy stał się istotnym elementem diety osób aktywnych fizycznie, uprawiających sport amatorsko i zawodowo.

Włączając napar lub ekstrakt z zielonej kawy do codziennego jadłospisu należy pamiętać, że jest to środek mający za zadanie wspomagać działanie organizmu, a nie wyręczać ludzi w kwestii odchudzania, regeneracji czy dobrego samopoczucia psychicznego. Spożywanie jej może wspomóc w utrzymaniu prawidłowego składu ciała w okresie roztrenowania, dzięki czemu ponowne wejście w treningi będzie łatwiejsze.