Loading the player ...

Wypowiedź: Małgorzata Bierka, Pr Manager, Technogym

W ostatnich latach obserwujemy jak nowoczesne technologie przenikają do praktycznie wszystkich obszarów życia człowieka. Nie trzeba było długo czekać na wykorzystanie możliwości technologicznych również w dziedzinie zdrowia i fitnessu. Pojawienie się takich urządzeń, jak smartwatche czy opaski trackingowe, otworzyło przed miłośnikami sportu nowe możliwości.

Jak mówi newsrm.tv Małgorzata Bierka, Pr Manager, Technogym, urządzenia wearable  zyskują ogromną popularność. Najbardziej popularnym wyborem są inteligentne zegarki, interaktywne okulary, a także opaski śledzące aktywność fizyczną. Poprawa stanu zdrowia i produktywności, poczucie kontrolowania sytuacji, wzrost pewności siebie i satysfakcji z pracy – to tylko niektóre spośród wymienianych przez nich korzyści.

Wzrost popularności zdrowego i aktywnego stylu życia spowodował również pojawienie się bardzo dużej liczby aplikacji na smartfony i tablety. Obecnie, na systemy operacyjne iOS i Android, dostępnych jest ponad 100 000 aplikacji w kategorii zdrowie i fitness. Wartość tego rynku wynosi ok. 4 miliardy dolarów. Tylko między grudniem 2013 a czerwcem 2014, rynek aplikacji zdrowie i fitness wzrósł aż o 62%. Aplikacji z tej kategorii używa połowa wszystkich użytkowników smartfonów i tabletów.

Według globalnych danych, już 78% dorosłych ćwiczy lub chce to robić. Robią to przede wszystkim dla zdrowia, przyjemności, odreagowania, spędzania czasu z innymi i atrakcyjnego wyglądu. Z uwagi na tak dużą popularność ćwiczeń fizycznych, pojawiło się również zapotrzebowanie na odpowiednie miejsce do treningu. Polska jest jednym z europejskich krajów, w których branża fitness rozwija się najszybciej.

Jak dodaje Małgorzata Bierka, coraz więcej klubów, również polskich, korzysta z elektronicznych systemów kupna karnetów i rejestracji na zajęcia, czytników linii papilarnych i wielu innych technologicznych udogodnień. Popularność zyskują również urządzenia wyposażone w ekrany multimedialne.