Loading the player ...

Wypowiedź: Dariusz Kaproń, manager ds. produktu i szkoleń Husqvarna

Woda odgrywa szczególnie ważną rolę w pielęgnacji zieleńca, a odpowiednie nawadnianie to tajemnica sukcesu każdego pięknego i zdrowego ogrodu. Szczególnie teraz, gdy termometr pokazuje dużo powyżej 30 stopni Celsjusza warto zadbać o rośliny.

Właściwe nawadnianie może sprawić, że zieleniec będzie wyglądał jak najpiękniejsze angielskie ogrody. Optymalne zaopatrzenie roślin w wodę w zależności od miesiąca i ilości opadów deszczu jest bardzo ważne, ponieważ wpływa na stan fizyczny oraz wygląd zieleńca.

– W bardzo małych ogrodach wystarczy szlauch i końcówka zraszająca, ale nawet na trawniku, który ma kilkadziesiąt metrów będziemy poświęcać na to dużo czasu. Kolejną rzeczą, którą możemy wybrać to zraszacze napowierzchniowe. Podłączamy je standardowo do węża ogrodowego. Na rynku dostępne są różne modele np. wahadłowe, bijakowe, turbinowe i wiele innych – mówi newsrm.tv Dariusz Kaproń, manager ds. produktu i szkoleń Husqvarna – Właściciele ogrodów najczęściej wybierają zraszacze wahadłowe dlatego, że nawadniają po prostokącie i najłatwiej jest zaplanować ich rozmieszczenie. Kolejnym rozwiązaniem są automatyczne systemy nawadniania.

Proces nawadniania odbywa się tutaj za pomocą zraszaczy, które można indywidualnie regulować. Ich celem jest dostarczenie wody na jak największą powierzchnię ogrodu. System nawadniania jest całkowicie schowany pod ziemią i widoczny tylko wtedy, gdy zraszacze wynurzają się w czasie nawadniania. Woda zostaje dostarczona dokładnie tam, gdzie jest potrzebna. Soczyście zielony trawnik bez wysiłku to wyzwanie właśnie dla takiego mechanizmu.